Przyjęcie urodzinowe dla dzieci - jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka - jak je zorganizować, by było niezapomniane? Ten problem spędza sen z powiek rodzicom co roku. Kinderbal stał się swego rodzaju koniecznością i trudno nie ulec tej modzie, by nie sprawić dziecku rozczarowania.

Już nie wystarczy tort i kilku gości. Obecnie kinderbale to przyjęcia z motywem przewodnim i mnóstwem atrakcji. Chcesz zorganizować dziecku wymarzone przyjęcie urodzinowe? Poniżej znajdziesz kilka rad, jak przygotować urodziny, by spełnić marzenia swojego dziecka.

Organizowanie urodzin dla dziecka - od czego zacząć?

Jak zorganizować niezapomniane przyjęcie dla dziecka? Urodziny twojej pociechy już tuż tuż, a ty wciąż nie wiesz od czego zacząć? Byłaś na przyjęciach przyjaciół twojego malucha lub słyszałaś o tym jak spektakularne atrakcje przygotowali ich rodzice? Nie chcesz wyjść na kogoś, komu nie zależy na szczęściu własnego dziecka? Czas więc zacząć przygotowania do kinderbalu. Przede wszystkim rozpocznij od wybrania motywu przewodniego. Tak, od tego zależy sukces przedsięwzięcia. Wystarczy, że wiesz jaka bajka, serial czy bohater jest obecnie ulubieńcem twojej pociechy. My możemy podpowiedzieć, że najmłodsi szaleją teraz na punkcie bohaterów Psiego Patrolu i Krainy Lodu. Motyw jednak niekoniecznie musi być nawiązaniem do postaci czy bajki. Równie dobrze sprawdzą się motywy nawiązujące do świata fantasy, motywy motoryzacyjne w przypadku chłopców czy kwiatowe dla dziewczynek. Grunt, by było to coś co podoba się naszemu dziecku. Jeśli wybrałaś już motyw, czas przystąpić do właściwych przygotowań.

Kinderbal i jego najważniejsze atrybuty

Kinderbal najczęściej ma swój motyw przewodni, który determinuje nam wybór kolejnych, niezbędnych na przyjęciu urodzinowym dla dziecka atrybutów. Po pierwsze tort. Można wykonać go samemu albo zamówić w sprawdzonej cukierni. Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzemy, warto zwrócić uwagę by tort wykonany był z naturalnych składników, bez dodatku masy cukrowej i innych zbędnych polepszaczy, które tylko przysporzą uczestnikom zabawy dodatkowych kalorii. Ważne też, aby dekoracja tortu nawiązywała do motywu przewodniego. Większość cukierni oferuje ozdabianie tortów, dzięki czemu możemy uzyskać takie ciasto, które idealnie wpisze się w charakter przyjęcia. Upewnij się, czy żadne z dzieci nie jest uczulone na któryś ze składników tortu, by obyło się bez przykrych incydentów. Kiedy wybierasz pozostałe gadżety na kinderbal, zwróć uwagę, by nie kupować zbędnego plastiku i jak najwięcej dekoracji było wielokrotnego użytku lub wykonanych z naturalnych materiałów. 

Dodatkowe atrakcje na przyjęciu urodzinowym dla dziecka

Organizowanie dodatkowych atrakcji dla dzieci, które uczestniczą w przyjęciu urodzinowym, to niełatwa sprawa. Nie tak dawno motywem takich przyjęć było spotkanie kilkunastu dzieciaków w domu. Obecnie jednak przyjęcia urodzinowe to zdecydowanie bardziej zaawansowane logistycznie przedsięwzięcia. Cześć rodziców wciąż decyduje się wyprawić przyjęcie w domu. Większość jednak korzysta przy tym z pomocy profesjonalnych sal zabaw przeznaczonych dla dzieciaków, gdzie przeszkoleni animatorzy organizują przeróżne aktywności, tak by zaktywizować uczestników kinderbalu. Wśród najczęściej spotykanych zabaw znajdziemy malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, pokazy magiczne i  wiele, wiele innych. Jeśli jednak postanowisz, że przyjęcie odbędzie się w domu, a nie masz kompletnie pomysłu na to jak zorganizować gościom czas, wówczas warto skorzystać z wielu dostępnych w sieci poradników mówiących o tym, jak zorganizować przyjęcie dla dziecka. Znajdziesz tam wiele cennych porad i pomysłów na niecodzienne zabawy.

Zabawy urodzinowe dla dzieci - co wybrać?

Jeśli planujemy urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka poza domem, wówczas tak naprawdę mamy nieograniczony wachlarz możliwości. Jak już wspomniano, można skorzystać z profesjonalnych sal zabaw. Ciekawym pomysłem może być także zabranie dzieci na trampoliny, gdzie nie tylko będą mogły zjeść tort i inne smakołyki, ale również zażyć nieco aktywności fizycznej, której obecnie bardzo brakuje dzieciom. Innym rozwiązaniem może być wyprawa do parku wspinaczkowego. Takie parki funkcjonujące w niektórych galeriach handlowych posiadają również możliwość organizacji niewielkich przyjęć. Takie rozwiązanie na pewno będzie oryginalnym sposobem na spędzenie czasu. Jeśli jednak postanowimy mimo wszystko zorganizować przyjęcie w domu, wówczas musimy nieco kreatywniej podejść do sprawy. W domu mamy ograniczoną przestrzeń, ale mimo to wciąż możemy zorganizować ciekawe zajęcia takie jak np. lepienie figur z gliny, czy rzeźbienie w mydle. Poza artystycznymi zabawami możemy również sięgnąć po stare dobre gry planszowe, które na pewno posiadamy gdzieś w zakamarkach domu. Ważne, aby zajęcia te wiązały się z koniecznością współpracy i rozwijały kontakty rówieśnicze. Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł na zabawy dla dzieci, podziel się z nami.

Zobacz wideo Organizując urodziny dla dziecka, musisz też zadbać o odpowiednie przekąski. Czego nie może jeść dziecko w pierwszym roku życia?
Więcej o: