Tablet do rysowania dla dzieci. Znikopis w nowoczesnym wydaniu

Tablet do rysowania dla dzieci to popularny prezent na Boże Narodzenie. Chociaż pierwsze skojarzenie to profesjonalne sprzęty używane przez grafików, tablet do rysowania dla dzieci jest o wiele prostszy (ale wciąż robi wrażenie).

Tablet do rysowania dla dzieci może mieć różne formy. W najprostszej wersji to notatnik elektroniczny, którego ekran reaguje na siłę nacisku piórka, którego używamy do rysowania czy pisania. Przypomina on popularny wśród najmłodszych znikopis, ale to jego nowocześniejsza wersja.

W bardziej zaawansowanej odsłonie, tablet do rysowania wyposażony jest w ekran LCD, jest zasilany na baterie. Może być podświetlony, a do rysowania (lub pisania) służy rysik albo specjalne kolorowe mazaki. Na tablecie wykonamy wiele prac, możemy tworzyć i zmazywać bez końca.

Tablica do rysowania dla dzieci

Rysowanie na takiej tablicy to świetna zabawa i przyjemność. W dodatku dziecko ćwiczy precyzje ruchów, musi odpowiednio trzymać sprzęt. Podświetlany ekran i kolorowe pisaki sprawiają, że rysunek będzie wyglądał inaczej, w zależności od tego, z których opcji skorzystamy. Magiczny tablet do rysowania - bo pod taką nazwą także występuje, można wykorzystywać ze zwykłymi kartkami papieru, podkładając je pod ekran i tworząc różne tła. Ekran jest przeźroczysty, tło może być dowolne - możemy wykorzystać kolorową tapetę w pokoju lub obrazki, które stworzyliśmy tradycyjnie, na papierze, dokładając do nich dodatkowe elementy w cyfrowej wersji.

Tablet graficzny do rysowania: ile kosztuje?

Wszystko zależy od wybranego przez nas modelu. Za te najprostsze zapłacimy mniej niż 50 zł, im bardziej zaawansowanym, tym większa cena. Nie powinniśmy jednak zapłacić więcej niż 200 zł, tablet dla dziecka nie musi być aż tak rozbudowany jak sprzęt, z którego korzystają graficy.

Po co dziecku tablet do rysowania?

Przede wszystkim: to świetny sposób na oszczędzanie papieru. Dzieci są wyjątkowo twórcze, powstaje wiele prac. Często na jednej kartce znajduje się tylko jeden element, a maluch nie chce jej ponownie wykorzystać, bo nie pasuje mu do nowej koncepcji. Tablet graficzny może przydać się także w kryzysowej sytuacji, np. w długiej kolejce w przychodni. Sprawdzi się także podczas długiej jazdy samochodem, kiedy ciężko jest używać standardowych narzędzi do rysowania.

Oczywiście dziecko może używać do rysowania "normalnego" tabletu i dedykowanych aplikacji, ale korzystanie z takiego sprzętu kusi, aby robić coś więcej niż po prostu rysować. Tablet przeznaczony do malowania nie ma innych funkcji.

Jesteście zwolennikami tradycyjnego rysowania? Zobaczcie, jak stworzyć ramkę, która pomieści wszystkie prace:

Zobacz wideo
Więcej o: