Zabawki dla dziewczynek. Co kupić na prezent?

Zabawki dla dziewczynek mają sprawiać radość. Powinny inspirować i zachęcać: do zabawy, kreatywności, nauki czy podróży do świata fantazji. Aby tak się stało, zabawka nie powinna być przypadkowa. Musi być też adekwatna do wieku. Dlaczego to takie ważne?

Zabawki dla dziewczynek są bardzo różne, stąd czasem wybór prezentu staje się prawdziwym wyzwaniem. Aby zabawka mogła cieszyć, wypełniać czas i rozwijać, musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być bezpieczna, miła dla oka i ciekawa dla dziecka. Nade wszystko jednak powinna być dostosowana do wieku. Zbyt prosta - szybko znudzi. Zbyt trudna - zniechęci. To dlatego nasze propozycje zabawek dla dziewczynek podzieliliśmy według kryterium wieku. Zobacz najlepsze prezenty dla małych i nieco większych kobietek.

Wybierając zabawki musimy zwracać też uwagę na ich wykonanie. O czym pamiętać?

Zobacz wideo

Zabawki dla dziewczynek najmłodszych

Idealnymi prezentami dla najmłodszych dziewczynek są grzechotki, karuzelki, pozytywki i projektory. Nieco starsze niemowlęta docenią małe i większe zabawki edukacyjne, które absorbują zarówno małe rączki, jak i główki. To kolorowe sortery, wieże, pierwsze puzzle, duże klocki, kostki edukacyjne, pudełka-uczydełka, uczące smartfoniki i pianinka, stoliki i maty edukacyjne. Małe dziewczynki do zabawy zachęcają również zabawki interaktywne: uczące kredki, śpiewające mikrofony czy młotki, które wydają dźwięki. Szczególnymi względami cieszą się pluszaki, także w wersji interaktywnej, które śpiewają piosenki i recytują wierszyki.

Idealne zabawki dla dziewczynek, które są energiczne i otwarte na nowe doświadczenia, to jeździki, chodziki, pchacze, chodziki edukacyjne i zabawki, które można ciągnąć na sznurku. Ponieważ świat można odkrywać na wiele sposobów, ciekawość dziewczynek zaspokoją zabawki do kąpieli: fontanny, wiaderka, kredki, sitka. Zabawa z nimi nie ma końca.

A książki? Choć to nie zabawki, cieszą zawsze. Dlatego warto je wybierać również dla najmłodszych dziewczynek. Odpowiednie będą książeczki czarno-białe, interaktywne, edukacyjne, miękkie do kąpieli, z dużymi obrazkami i prostymi historyjkami.

Zabawki dla dziewczynek w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Jakie wybrać zabawki dla dziewczynek w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym? Małe dziewczynki zwykle uwielbiają lalki, zarówno urocze bobasy, które jedzą, płaczą i siusiają, a nawet raczkują, jak i urocze lalki, które nie tylko można ubierać, ale i bawić się nimi w różne zabawy scenariuszowe. Myśląc o kupieniu zabawki dla dziewczynki, która bawi się lalkami, nie można zapomnieć o takich pozycjach jak wózki, autka, łóżeczka, mebelki, ubranka i inne akcesoria dla lalek.

Małą artystkę z pewnością ucieszą zestawy kreatywne, na przykład zestaw do tworzenia biżuterii, zestaw do decoupage, zestaw uszyj swoją maskotkę czy zrób witraż. To fantastyczne prezenty na święta dla dziewczyny, która lubi tworzyć. Inny pomysł to materiały i zestawy plastyczne, kredki, farby, masy, jak również tablice-znikopisy czy tablety graficzne do rysowania.

Inne pomysły na prezenty (nie tylko świąteczne) dla dziewczynek to:

  • klocki - dzięki nim można nie tylko zbudować, co dusza zapragnie, ale i kreować własne scenariusze zabaw. Wystarczy kupić klocki tematyczne (klinika weterynaryjna, stadnina koni, cukiernia),
  • pluszaki, interaktywne zwierzątka: kotki, pieski, koniki czy chomiki. Nie tylko bawią i cieszą oko, ale i rozbudzają miłość do zwierząt,
  • rolki, łyżwy, hulajnoga, deskorolka oraz akcesoria: kaski, ochraniacze, torby, naklejki,
  • tablice edukacyjne, literki i cyferki magnetyczne, układanki i łamigłówki. Zabawki inżynierskie,
  • kuferek małej damy, a w nim biżuteria, spinki, gumki, lusterko, grzebień. Zestaw do zaplatania warkoczyków,
  • zestawy kuchenne, lekarskie, fryzjerskie czy "mały majsterkowicz", które pozwalają bawić się w dorosłych, naśladować mamę i tatę,
  • gry planszowe, zręcznościowe, strategiczne - zarówno na płytach, jak i w wersji tradycyjnej. Inne ciekawe zabawki dla dziewczynek to puzzle i memory, a także książki.

Zabawki dla dziewczynek. Nastolatki

Jakie zabawki dla dziewczynki-nastolatki? Również można coś wybrać. Co kupić na prezent? Każda nastolatka doceni pamiętnik: zarówno do zrobienia i autorskiego ozdobienia, jak i model elektroniczny na hasło. W tym wieku każda młoda dama ucieszy się również z gadżetów, które są związane z ulubionym filmem czy serialem. Kalendarz, oprawiony plakat, etui na telefon, akcesoria papiernicze to doskonały prezent pod choinkę dla dziewczyny.

Warto postawić na zabawki edukacyjne i interaktywne - adekwatne do wieku. Sprawdzi się na przykład interaktywna mapa świata, globus, domowe eksperymenty i małe laboratorium. Produkowanie perfum, kryształów czy mydeł jest interesujące dla każdego. Innym pomysłem są gry planszowe, zręcznościowe, strategiczne, łamigłówki. Zarówno na płytach, jak i w wersji klasycznej.

Nastoletnie artystki ucieszą się z różnych zestawów kreatywnych, na przykład uszyj to sam (miś, kotek, lama), sprytna plastelina, zestaw do tworzenia biżuterii czy ozdabiania ramek bądź pudełek. Szczególnym prezentem jest maszyna do szycia, a także dołączone do niej tkaniny, zestawy nici, koraliki, tasiemki czy koronki. To niesamowicie inspirujący prezent dla dziewczynki, która lubi szyć i projektować.

Myśląc o prezencie dla nastolatki nie można zapomnieć o książkach - różnych. Zarówno tych do czytania, jak i wersjach kreatywnych na przykład z różnymi zadaniami do wykonania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.