Tata zrobił podwórkowy tor przeszkód dla 5-latki. Jego pomysł to nic przy jej sprawności [WIDEO]

Gavin MacCal, ojciec 5-letniej Lyah, wykazał się niesamowitą kreatywnością, budując dla córki wyjątkowy tor przeszkód. Choć trasa jest trudna, dziewczynka pokonuje ją niezwykle sprawnie.

Rodzice często odrywają dzieci siłą od ekranów komputerów i wyganiają je na dwór, żeby trochę się poruszały. Niestety, jeśli jedyną podwórkową rozrywką jest chwiejący się trzepak, przedszkolak za nic nie przedłoży go nad dostarczającą wielu wrażeń grę wideo.

Na szczęście istnieją kreatywni dorośli, którzy mogą stanowić inspirację dla innych. Gavin MacCal, ojciec 5-letniej Lylah, stworzył dla swojej pociechy prawdziwy tor przeszkód, na którym dziewczynka mogła sprawdzić swoją wytrzymałość, koordynację ruchową, skoczność, a także siłę.

Tor zbudowany jest z drewnianych elementów. W jego skład wchodzą m.in. pochylnie, drewniane mostki, bloczek, na którym można zjechać po linie, równoważnia oraz drabinka linowa. Przyciągającymi uwagę elementami są spore atrapy wiejskiego domu i stodoły. Dziewczynka wygląda jak prawdziwy ninja, kiedy przemyka po ich dachach.

Dumny tata uwiecznił na wideo córkę pokonującą tor. Na nagraniu zamieścił zegar odmierzający czas pokonywania trasy. Przejście skomplikowanych przeszkód zajęło 5-latce 2 minuty i 23 sekundy.

Gavina zainspirował American Ninja Warrior - ulubiony program rozrywkowy małej Lylah. Jego uczestnicy rywalizują ze sobą, pokonując skomplikowane tory przeszkód na czas. Ojciec dziewczynki już w 2015 zbudował dla córki pierwszy, skromny tor przeszkód, który składał się głównie z pokojowych mebli. 

Najnowszy filmik Gavina został udostępniony na facebookowym profilu programu American Ninja Warrior i miał ponad 97 milionów wyświetleń. Fani show byli urzeczeni sprawnością małej dziewczynki oraz pomysłowością jej ojca:

To jest prawdziwe dzieciństwo! Zabawa na powietrzu, a nie siedzenie przy elektronicznych urządzeniach i oglądanie telewizji przez cały dzień. [Ana Alvarez]
To jest niesamowity ojciec! Włożył dużo czasu i wysiłku w pokazanie swojej małej dziewczynce, że może być kim chce i robić to, o czym zamarzy. Nie bał się pozwolić jej wdrapać się na dach. Kawał dobrej, rodzicielskiej roboty! [Mark Reed]

To też może cię zainteresować:

"Nie pozwoliłam mu zjeść papieru toaletowego na lunch", czyli 13 zabawnych powodów, z których płaczą dzieci

Leśne przedszkola - bez dachu nad głową przy każdej pogodzie. Świetne czy nie do przyjęcia? [WIDEO]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.