Czy twoje dziecko się wysypia? W internecie burza! [WASZYM ZDANIEM]

Ile powinien spać przedszkolak czy pierwszoklasista, a ile rzeczywiście śpi? Temat snu rozbudził mocno facebookowe mamy.

screen z Facebooka

Scenariusz wygląda tak. Wstajecie rano, 6.00, może 7.00. Szykujecie się do pracy/przedszkola/szkoły. Jeśli pracujecie na pełen etat, dziecko odbierzecie z przedszkola/świetlicy o 17.00, 18.00. chyba że akurat jest babcia/niania i zabierze wcześniej. Życie domu rozkwita mocno po 18.00. Odrabianie lekcji, wspólna kolacja, zabawa. Taki czas kiedy rodzina jest razem, cieszy się sobą, nikt już nigdzie się nie spieszy. Po lekcjach, po dobranocce (jeśli oglądanie TV), po kąpieli, po czytaniu bajki na dobranoc dzieci są w łóżkach o 21.00, 22.00. Jak się okazuje, to za późno. Przynajmniej o dwie, trzy godziny. Pięciolatek, który codziennie wstaje o 7.00 powinien słodko spać od 19.30, a sześciolatek, czyli tegoroczny pierwszoklasista, aby następnego dnia zdrowo funkcjonować, najlepiej jeśli śpi od 20.00. Czy to w ogóle realne?

Publikowany przez nas wykres przedstawiający o której dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym powinny już spać pochodzi z Facebooka, z profilu szkoły podstawowej z Wisconsin. Nauczyciele publikując tabelkę podpisali ją komentarzem: "przydatne informacje". W ciągu tylko kilku dni post z godzinami snu najmłodszych pokazało na swojej "ściance" ponad 400 tys. użytkowników serwisu społecznościowego. Najczęściej komentując; "To jest nierealne". A według Was?

Więcej o: