1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Artystyczne czy językowe? - jakie przedszkole pasuje do twojego dziecka

Jeśli chcesz by twoje dziecko mówiło po angielsku czy francusku, wybierz przedszkole językowe. Dla dzieci wegetarian czy alergików są przedszkola stosujące dietę. Dla małego ekologa wybierz profil przyrodniczy a plastyka czy aktora - przedszkole artystyczne.
Nie ma praktycznie dziecka, do którego nie można by dopasować indywidualnie przedszkola. Zaobserwuj co lubi robić twój maluch, jakie ma zainteresowania albo wymagania dietetyczne i zdecyduj która placówka najbardziej ci odpowiada. Propozycji jest bez liku, pokażemy tylko najważniejsze trendy w typach przedszkoli.

Dla małych plastyków, muzyków i aktorów

Gdy twój szkrab jest szczęśliwy z kredkami i kartką papieru, lubi tworzyć, odgrywać scenki i występować na rodzinnych imprezach to z całą pewnością odnajdzie się w artystycznym przedszkolu - teatralnym, muzycznym, plastycznym albo łączącym różne dziedziny sztuki. Jednym z nich jest zlokalizowana na warszawskiej Saskiej Kępie Akademia Sztuk Dziecięcych. W przedszkolu artystycznym tego typu dzieci mają lekcje pianina, tańca, dramy i zajęcia psychoedukacyjne. W takiej placówce nie zabraknie innych możliwości artystycznego "wyżycia się" dla maluchów, których pasją jest sztuka.

Przedszkola językowe

Większość z nas uważa, że dla dziecka ważny jest jak najwcześniejszy kontakt z językiem obcym. Może dlatego przedszkola językowe i dwujęzyczne powstają jak grzyby po deszczu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem, choć są też najdroższe. Ale uwaga - nie oznacza to, że twoje dziecko opuszczając je będzie mówiło jak absolwent Sorbony czy Oxfordu. Niektóre placówki oferują większą liczbę zajęć językowych, inne mają po połowie zajęcia w języku polskim i obcym. W jeszcze innych obowiązuje wyłącznie język obcy. Polsko-francuskie przedszkole Trampoline należy do drugiego typu - uczy metodą "jeden język, jedna osoba" co oznacza, że dzieci mają dwóch nauczycieli prowadzących - polskiego i francuskojęzycznego. Przedszkola językowe kładą akcent na naukę języka obcego wykorzystując łatwość dzieci w przyswajaniu nowych dźwięków.

Oparte na diecie

Jeśli twój maluch wymaga specjalnej diety albo chcesz aby przestrzegał zaleceń wegetarianizmu, zdecyduj się na przedszkole bezmięsne albo dla alergików. Zwykle prowadzą one program ekologicznego żywienia, uwzględniający diety alergiczne, wegetariańskie i wegańskie, bezmleczne i inne. W przedszkolu wegetariańskim Puchatek jest prowadzona dieta, która odpowiada potrzebom wegetarian, alergików i zwolenników żywienia zgodnego z naturą. Mali wegetarianie czy alergicy dostaną dania, z których wyeliminowano mięso, mleko, cukier i wszelkiego rodzaju chemiczne dodatki. Część żywności pochodzi nierzadko z gospodarstwa ekologicznego a jadłospisy komponowane są według wskazań kuchni naturalnej, medycyny chińskiej czy diety Diamondów.Mieszane - dwa w jednym

Niektóre placówki łączą kilka rodzajów aktywności. W przedszkole językowym o profilu muzycznym Miasteczko Dzieci obok zajęć tanecznych i umuzykalniających maluchy mogą brać udział w nowatorskich warsztatach twórczego myślenia. Zawierają one elementy dramy, plastyki i zajęć muzyczno-ruchowych oraz estetyki ruchu. Z kolei w ekologiczno-kulturowym przedszkolu Fru Fru dzieci mają szansę zdobyć wiedzę o zdrowym stylu życia, uwrażliwić się na piękno otaczającego świata - przyrodę oraz drugiego człowieka. W przedszkolu Tajemniczy Ogród o profilu przyrodniczym ważną rolę pełnią zagadnienia związane z szeroko rozumianą ekologią. Jeśli twój maluch nie może się zdecydować czy woli zabawę w teatr czy plastykę to doskonałym rozwiązaniem jest placówka o charakterze plastyczno-teatralnym.

Według autorskich metod

Metoda Montessori czy Didasko to autorskie metody stosowane w przedszkolach, które mają zapewnić dziecku harmonijny rozwój. W przedszkolu Didasko twórczyni jego autorskiej metody i dyrektor przedszkola Joanna Białobrzeska postanowiła przygotować przedszkolaki nie tylko do szkoły, ale przede wszystkim do życia. Zajęcia dodatkowe prowadzone w formie zabawy rozwijają samodzielność, współpracę w grupie i twórcze myślenie. Jako jedno z nielicznych, przedszkole Didasko oferuje dzieciom zajęcia kulinarne Kuchcikowo, plastyczne Supełkowo i Ciaptakowo, matematyczne Liczydłowo oraz przyrodnicze. Rodzice dzieci dostają co miesiąc profesjonalną gazetkę przedszkolną z przeglądem wydarzeń z życia przedszkola - na przykład kiermaszu wyrobów świątecznych, których autorami są same dzieci.

Komentarze (13)
Artystyczne czy językowe? - jakie przedszkole pasuje do twojego dziecka
Zaloguj się
 • Monika Pawliszyn

  0

  A w przedszkolu mojego dziecka Albercik w Łodzi mają zajęcia i artystyczne i językowe, moim zdaniem najlepiej dać dziecku możliwość rozwijania wielu zainteresowań. No i stosuję też tam metodę Marii Montessori - bardzo dobre dla dziecka.

 • Patryk Basiak

  0

  Taką decyzję rodzic musi podjąć czy chce aby jego dziecko bardziej rozwijało się artystycznie czy może lepiej językowo, w naszym przypadku synka daliśmy do dwujęzycznego przedszkola w Krakowie royalschool.eu/przedszkole w obecnych czasach język to podstawa w każdej pracy.

 • Kaja Kowalik

  0

  Wybór przedszkola ma ogromne znacznie, w końcu dziecko uczy się bardzo szybko szczególnie w pierwszych latach życia. My zdecydowaliśmy się na przedszkole Kredka w Legnicy, tam stawiają duży nacisk na naukę języków, także jesteśmy zadowoleni, jest do wyboru dużo zajęć dodatkowych. Pedagodzy muszą mieć przede wszystkim powołanie do wykonywania takiego zawodu.

 • Monika Borkowska

  0

  Ja się cieszę, że moja mała trafiła do przedszkola, gdzie ma szansę na i ogólny rozwój i na rozwijanie konkretnych uzdolnień bo w Raz Dwa Trzy My z warszawskiego Mokotowa doceniają tak samo zajęcia edukacyjna jak artystyczne czy ruchowe a jak jak jakieś dziecko ma braki w czymś to są zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Językowo też się rozwija bo jest tam nauka angielskiego i hiszpańskiego w formie zabawy.

 • 0

  Moim zdaniem lepiej postawić na jezykowe przedszkole, w dzisiejszych czasach bardzie przydatna strona. Zobaczcie sobie sieć przedszkoli Pomarańczowa CIuchcia - : pomaranczowa-ciuchcia.pl . Mają specjalne grupy z językiem angielskim.

 • Monika Polkowska

  0

  Języki są bardzo ważne. W Radosnym Słoneczku dzieci mogą się uczyć aż trzech języków. A przecież chłoną w tym wieku najbardziej. Warto zadbać o to, jak i o rozwój ruchowy, fizyczny oraz ten plastyczny . Kreatywne działania to dla wielu maluchów największa atrakcja;)

 • Aga Hy

  0

  A nasz dzieciak chodzi do Wesołych Siódemek. Jestesmy bardzo zadowoleni. Panie są przemiłe, dobrze opiekują się dziećmi, zapewniają im dużo atrakcji, zabaw, spacerów. Posiłki też są smaczne!

 • Karolina Michalska

  0

  My postawiliśmy na przedszkole, gdzie udało się obie te rzeczy połączyć, a więc polsko-angielskie przedszkole artystyczne Akadero (www.akadero.pl). Ala bardzo lubi tam chodzić, my jesteśmy o nią spokojni, bo wiemy, że ma możliwie najlepszą opiekę i rozwija swoje umiejętności.

 • Iza Rodyc

  0

  Ja wzięłam pod uwagę tego co może mojemu dziecku się bardziej przydać. Więc wybrałam dwujęzyczne. Bardziej mu się język przyda. W Warszawie mają takie przedszkole jak Akadero i moje dziecko uczęszcza tam już rok. Swobodnie chodzi i się bawi, a przy tym się uczy. Bardzo miłe i wykwalifikowane przedszkolanki. www.akadero.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX