Opuchnięty czy zablokowany - jaki masz typ płodności?

Jesteś opuchnięta, masz suchą skórę, blade usta albo słabe krążenie? Zdaniem naukowców większość z nas należy do jednego typ płodności, choć możesz też być kombinacją kilku z nich. Typy płodności dotyczą zarówno ciebie jak i twojego mężczyzny i pomogą wam określić szanse na dziecko oraz zaplanować ciążę.
Aborcja farmakologiczna jest metodą przerywania ciąży, akceptowaną przez WHO i ONZ Aborcja farmakologiczna jest metodą przerywania ciąży, akceptowaną przez WHO i ONZ Shutterstock

Typ Zmęczony

Ludzie o takim typie płodności mają słabe krążenie i jest im zimno. Potrzebują dużo snu, mają skłonność do rozmaitych bóli, często ich skóra jest blada lub ziemista. Brakuje im oddechu i z trudem się koncentrują. Zmęczeni często uskarżają się na problemy z trawieniem - luźne stolce zwłaszcza rano, wzdęcia i wrażliwość na cukier. Ta grupa łatwo przybiera na wadze, zwłaszcza gdy jest zmęczona albo zestresowana. Zmęczeni często mają mały popęd seksualny i zatrzymują wodę mimo że często oddają mocz. Ich wysiłki reprodukcyjne zakończą się sukcesem gdy się będą wysypiać i popracują nad libido.

Pamięć krótkotrwała jest prawdopodobnie uzależniona od naszego nastroju Pamięć krótkotrwała jest prawdopodobnie uzależniona od naszego nastroju Shutterstock

Typ Suchy

Typ suchy ma, jak wskazuje nazwa, suchą skórę, oczy i włosy. Charakteryzuje ich też skłonność od odwodnienia, często jest im gorąco, łatwo się rumienią. Mogą mieć problem z zatwardzeniami, są szczupłej budowy ciała, źle znoszą stres, mogą być niespokojni, cierpią na bezsenność i nie potrafią wypoczywać. Kłopoty te narastają  z wiekiem - im jesteś starszy tym bardziej suchy. Suche kobiety często potrzebują leków na płodność ale nie reagują na nie zbyt dobrze i mogą jeszcze bardziej rozregulować swój organizm. W niektórych przypadkach leki te mogą doprowadzić do przedwczesnej menopauzy. Dlatego zalecane jest wyciszenie i wczesne staranie się o malucha, zanim problemy się nasilą.

97 proc. Polaków jest zestresowanych - wynik z badania USP Zdrowie 97 proc. Polaków jest zestresowanych - wynik z badania USP Zdrowie Shutterstock

Typ Zablokowany

Zablokowani ludzie często narzekają na napięciowe bóle głowy albo wrażliwy żołądek. Mają tendencję do wysokiego ciśnienia krwi i napiętych mięśni. Zablokowani nie ujawniają uczuć, tłumią stres, a gdy w końcu eksplodują mogą mieć zatwardzenie na zmianę z biegunką. Zablokowane kobiety cierpią na silne zmiany nastroju przed menstruacją, wrażliwe piersi, włókniaki i endometriozę. Często dominuje u nich estrogen nad progesteronem. Objawy zablokowanych kobiet spowodowane są zmianami hormonalnymi połączonymi ze stresem, alkoholem, złą dietą i zanieczyszczeniem powietrza. Wskazany jest zdrowy styl życia, rozluźnienie ciała i sprawdzenie poziomu hormonów przed próbą poczęcia.

Typ Blady

Taki typ płodności charakteryzuje się nie tylko bladą cera ale także ustami i paznokciami. Bladzi mają problemy ze wzrokiem i utratą włosów - kobiety mają skąpe miesiączki. Bladzi ludzie z trudem zasypiają i skarżą się na zmęczenie. Czują się niepewnie, mają przyspieszony puls i zawroty głowy. Oprócz tego mają problemy z urazami mięśni. Wielu to niedożywieni wegetarianie albo ludzie unikający mięsa. Blady typ często cierpi na anemię i uczucie niepokoju. Zanim zdecydujesz się na dziecko popracuj nad dietą, bezsennością, dodaj sobie energii i pewności siebie.

Kobiecy wytrysk nie ma nic wspólnego z popuszczaniem moczu i niekoniecznie świadczy o nadzwyczajnej intensywności rozkoszy. Choć nie powinien - staje się czasem źródłem zawstydzenia dla obojga partnerów Kobiecy wytrysk nie ma nic wspólnego z popuszczaniem moczu i niekoniecznie świadczy o nadzwyczajnej intensywności rozkoszy. Choć nie powinien - staje się czasem źródłem zawstydzenia dla obojga partnerów Shutterstock

Typ Opuchnięty

Opuchnięci zatrzymują wodę w organizmie i łatwo przybierają na wadze. Kobiety mają skłonność do zespołu policystycznych jajników i infekcji grzybiczych. Uskarżają się na bóle kończyn, "ciężkie" nogi i bóle głowy. Mogą mieć słaby metabolizm insuliny, który prowadzi do nierównowagi  hormonalnej. Opuchnięci odznaczają się słabym systemem odpornościowym - nierzadko cierpią na infekcje zatok, zatory i problemy z nadmiarem wody oraz alergie i astmę. Często mają kłopot z trądzikiem, skłonność do guzów czy powiększonych węzłów chłonnych. Chorują również na choroby serca oraz  cukrzycę. Zrób badania hormonalne, wylecz niedomagania, pozbądź się nadmiaru wody w organizmie pod kontrolą lekarza i dopiero postaraj się o powiększenie rodziny.

Więcej o: