Karmienie piersią nie zawsze bywa łatwe. Jak pokonać trudności fizyczne i emocjonalne?

Od dawna wiadomo, że kobiecy pokarm ma unikalne właściwości i żywienie nim zapewnia dzieciom właściwy rozwój. W jakim okresie maluchy należy karmić piersią? Co jeśli ta czynność wiąże się z trudnościami dla mamy? Jak sobie z nimi poradzić? Rozmawiamy o tym z ekspertkami fizjoterapeutką Haliną Dudek i Katarzyną Rabendą.

Od 1 do 7 sierpnia trwa Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. To dobry czas, by przypomnieć mamom, jakie korzyści płyną z tej formy podawania dziecku pokarmu. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka oraz kontynuację takiej formy do ukończenia drugiego roku i dłużej przy równoległym podawaniu żywności uzupełniającej.

Niektóre ze świeżo upieczonych mam już od pierwszej próby odczuwają trudne emocje i mają problem z karmieniem piersią maluszka. Chcą, ale twierdzą, że nie potrafią, odczuwają ból, frustrację. O tym, jak pokonać te trudności, do kogo zgłosić się o pomoc mówią ekspertki BebiProgram.pl: fizjoterapeutka Halina Dudek i psycholożka Katarzyna Rebenda.