Jak urządzić dziecięcy pokój? Najlepsze pomysły i trendy na 2021 rok

Zastanawiasz się, jak powinien wyglądać pokój dla twojego dziecka? Z jednej strony, liczysz na to, że pokój dziecięcy będzie przestrzenią, w której maluch uwielbia spędzać czas, z drugiej strony chcesz zapewne, aby była praktyczna. Radzimy, jak stworzyć przestrzeń w zgodzie z trendami 2021 roku.

Zwróć uwagę na to, że pokój dziecięcy ewoluuje wraz z potrzebami pociechy na kolejnych etapach rozwoju. Warto zatem przygotować go tak, aby łatwo było go zaktualizować. W 2021 roku nie będzie to trudne. Style wnętrz, które są teraz trendy, są uniwersalne. Przedstawiamy kilka z nich.

Pokój dla dziecka. Jak urządzić? Postaw na stonowane koloryPokój dla dziecka. Jak urządzić? Postaw na stonowane kolory Followtheflow/ Shutterstock

Pokój dziecięcy w stylu hygge

Duńskie dzieci są uważane za jedne z najszczęśliwszych na świecie. Wiele aspektów życia ludzi zamieszkujących Danię wynika z filozofii hygge, czyli koncepcji życia opartej na poczuciu bezpieczeństwa. Warto zainspirować się nią także podczas urządzania pokoju dziecięcego. Pomieszczenie w stylu hygge powinno być przytulne. Warto zatem wyposażyć je w miękkie, naturalne materiały, wełniane koce, miękkie skóry i lite drewno, aby wnętrze dziecka tworzyło harmonijną całość.

Duże znaczenie ma oświetlenie. Pokój w stylu hygge powinien być jasny, zatem warto zainwestować w dużą liczbę lamp i światełek. Ściany powinny być w naturalnych ciepłych odcieniach. Biel, beż, kremowy to będzie idealny wybór. Jeśli chcesz dodać kolorowe akcenty do dziecięcego pokoju, odpowiednie będą odcienie niebieskiego i zielonego.

Pokój dla dziecka HyggePokój dla dziecka Hygge Evgeny Atamanenko/ Shutterstock

Pokój dziecięcy w stylu leśnym

Jeśli marzysz o tym, aby twoje dziecko spędzało czas w magicznej, baśniowej przestrzeni, ale przybliżającej do natury postaw na styl leśny. Kolory ziemi grają w nim ważną rolę. Barwy ścian powinny być naturalne i stonowane. Jako baza mogą posłużyć nam odcienie beżu i bieli, do których możemy dodać akcesoria w kolorach pastelowych, butelkowej zieleni, czy szerokiej gamie brązów. Ciepłą kolorystykę śmiało można przełamać także odcieniami granatu.

Meble i akcesoria powinny być stworzone z naturalnych materiałów takich jak len, bawełna, bambus, wiklina czy drewno. Pokój z motywem leśnym będzie nie tylko modny, lecz także pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka - pozwoli mu się wyciszyć, zrelaksować i zwiększy wrażliwość dziecka.

Nowoczesny pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy w stylu nowoczesnym to taki, w którym kolorystycznie dominuje harmonia, ale przełamana jakimś bardziej wyrazistym kolorem. Nowoczesność to także funkcjonalność. Żeby uzyskać ją w przestrzeni pokoju dziecięcego, warto podzielić ją na strefy: nauki, wypoczynku i zabawy. To pozwala na szybsze porządkowanie przedmiotów, ułatwia wydzielenie czasu w ciągu dnia na zabawę, sen i naukę. To wygoda i użyteczność.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.