Pojawiło się dziecko w rodzinie. Radzimy, jaki prezent wybrać dla noworodka

Dla noworodka wszystko jest nowe. Świat, w którym dopiero co przyszło mu żyć, zaskakuje go dźwiękami, teksturami, zapachami i kolorami. Jeśli więc w naszej rodzinie dopiero co pojawiło się dziecko, powinniśmy ułatwić mu oswajanie się z nieznanymi wrażeniami. Doskonałym prezentem będą rzeczy, które zabawią dziecko i je zainteresują. Z drugiej strony rodzice docenią też wszystko, co pomoże im w codziennej opiece nad maleństwem. Wybór prezentu dla nowonarodzonego dziecka może być trudny, ale nie musi.

Dziecko, które kilka dni temu przyszło na świat, nie będzie w stanie chwycić zabawki i się nią samodzielnie zajmować. Oczywiście możemy kupić coś, co przyda się za trzy miesiące, ale warto pamiętać o tym, że dla młodych rodziców nieocenione będzie wsparcie tu i teraz. Przed zakupami powinniśmy się dwa razy zastanowić. Od razu wykluczmy wszystkie przedmioty, które są małe i mogą stanowić zagrożenie dla maleństwa. Z rzeczy zbyt delikatnych, hałaśliwych i niechlujnych również nie będzie pożytku. A jeśli myślisz o ubraniach, pamiętaj, że dziecko rośnie i powinny być odpowiednie dla sezonu. Jak widać, nie jest trudno zaliczyć prezentową wpadkę, dlatego podpowiadamy, jakie podarunki będą najlepsze dla nowego członka rodziny.  

Szlafroczki i otulacze 

Wszyscy rodzice docenią miękkie szlafroki lub zestawy ręczniczków dla swoich pociech. Ręczników, myjek czy otulaczy nigdy nie jest zbyt wiele, a dostępne na rynku kolorowe wzory i urocze kroje sprawiają, że są nie tylko praktycznym prezentem, ale również niezwykle stylowym.  

Zabawki  

Pierwsze sześć miesięcy to czas, kiedy dziecko rozwija podstawowe umiejętności i zdobywa kontrolę nad swoimi mięśniami. Zamiast kupować maskotki czy lalki, które w tym czasie będą bezużyteczne, warto postawić na zabawki, które będą stymulowały maluszka bodźcami i pomogą rozwijać jego zdolności umysłowe i fizyczne. Przykładowo, jako że najmłodsi uwielbiają zabawę w wodzie, możemy postawić na matę wodną. Dzięki niej dzieci nie nabałaganią podczas zabawy, a znajdujące się wewnątrz zabawkowe ryby i zwierzęta, zapewnią im ogromną frajdę. Dobrym wyborem będą również maty edukacyjne, które zachwycą maleństwo mnogością dźwięków, kształtów i struktur i pomogą mu rozwinąć zmysły.

Radzimy, jaki prezent wybrać dla noworodkaRadzimy, jaki prezent wybrać dla noworodka fot. materiały promocyjne

Grzechotki i gryzaki 

Gryzaki i grzechotki to przedmioty, które znajdziemy w każdym domu, gdzie jest dziecko. Te niewielkich gabarytów przedmioty ułatwiają życie wielu rodzinom i podobnie jak maty edukacyjne wspierają rozwój zmysłów dziecka. Nie tylko dziecko uczy się, czym jest dźwięk i że wywołują go konkretne czynności, ale również ćwiczy mięśnie dłoni i palców. Z kolei gryzaki będą zbawienne w okresie ząbkowania. Niektóre marki posiadają w swojej ofercie przedmioty dwa w jednym. 

Lampki nocne i biały szum 

Biały szum wycisza maleństwo i pomaga mu zasnąć. W sklepach znajdziemy szumiące maskotki, generatory szumu w bajkowych kształtach i kolorach, które np. jednocześnie mogą pełnić funkcję lampki nocnej lub projektora. Wiele mam chwali sobie karuzele do łóżeczka, które w ciągu dnia absorbują uwagę maleństwa, dzięki ruchomym elementom w ciekawych kolorach, a wieczorem koją do snu za sprawą spokojnych melodyjek.

Książeczki 

Miękkie książki to strzał w dziesiątkę. Będą niesamowicie działały na koordynację ręka-oko, a papier o specyficznej strukturze będzie pobudzał zmysły. Niemowlęta mogą przewracać kartki, żuć rogi lub rzucać książką po pokoju, a wszystko to jest dla nich bezpieczne. W niektórych modelach znajdują lusterka lub tekstury, którymi dziecko będzie się doskonale bawić. Warto szukać takich, które są wyposażone w klipsy, którymi taką książeczkę można wygodnie przypiąć do wózka, fotelika, a nawet łóżeczka.