Stylowe zabawki i gadżety do pokoiku dziecka. Wybierz te w stylu boho

Urządzasz pokój dla swojego maleństwa? Postaw na wystrój w modnym stylu boho. Stworzysz przyjazne, bezpretensjonalne wnętrze, w którym dziecko będzie się doskonale czuło i chętnie przebywało.

Boho to modny we wnętrzach styl nawiązujący do artystycznej bohemy. Łączy w sobie elementy typowo hippisowskie i te nieco cygańskie. Królują tu spokojne, ciepłe kolory - brązy, beże, zielenie, ale i stonowane pomarańcze oraz czerwienie. Styl boho charakteryzują też brak przepychu i naturalne materiały (m.in. drewno). To coś dla tych, którzy cenią sobie lekkość, prostotę, nie lubią krzykliwych kolorów i form. Estetyka boho doskonale odnalazła się w świecie dziecięcych akcesoriów, zabawek i elementów wyposażenia wnętrz.  

Styl bohoStyl boho fot. materiały promocyjne

Karuzela z pozytywką do łóżeczka 

Efektowna karuzela do łóżeczka to coś, co powinno się znaleźć w każdym pokoju dziecięcym. Dzięki kojącym melodiom i spokojnym ruchom tworzy odprężającą atmosferę i szybko wpisze się w wieczorną rutynę Jest też ciekawym obiektem obserwacji w chwilach aktywności. Kupując karuzelę warto zwrócić uwagę na wszystkie jej funkcje m.in. różne rodzaje melodii, zmiana głośności etc. Szczególnie przydaje się tryb uciszania, który pomoże maluszkowi samodzielnie zasnąć. Karuzela z elementami w stylu boho będzie wspaniałym dodatkiem do stylowego wnętrza. 

Mata edukacyjna ze stojakiem 

Taka zabawka doskonale sprawdza się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Początkowo jest nieoceniona w stymulowaniu zmysłów i ćwiczeniu motoryki. Jej kolory, tekstury i ewentualnie dźwięki pobudzają zmysły. Starsze maluszki zachęci do spędzenia większej ilości czasu na brzuszku, pozwoli wzmocnić mięśnie, pozwoli ćwiczyć koordynację ręka-oko. Z kolei dla dzieci powyżej szóstego miesiąca jest już niezwykle angażującą zabawką, dzięki wielu funkcjom i zabawom, które przyspieszą rozwój poznawczy. Wybierając matę, warto zwrócić uwagę na stabilność stojaka i trwałość materiałów z jakich została wykonana. Drewniany stojak i stonowane elementy w stylu boho dobrze wpiszą się we wnętrze utrzymane w tym charakterze. 

Praktyczny i wygodny leżaczek 

To jeden z pierwszych mebelków naszego dziecka. Powinien być stabilny, wygodny, z bezpiecznym zapięciem, a jednocześnie lekki i poręczny, żeby łatwo było go przenosić. Dobrze, jeśli ma możliwość zainstalowania łuku (pałąka) z zabawkami. Przyda się w czasie odpoczynku, karmienia, drobnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dziecko będzie miało wygodną pozycję do obserwacji otoczenia. Wybierając leżaczek warto postawić na taki, którego pokrycie można łatwo zdjąć i w razie potrzeby uprać. Kolory ziemi takiego leżaczka będą dobrze dopełniały pokoik urządzony w stylu boho.  

Zabawki dopełnią całość  

Wybierając pierwsze zabawki, warto postawić na te bezpieczne, opatrzone certyfikatami jakości. Powinny być też dostosowane do możliwości dziecka, angażujące. Mogą przy tym być też estetyczne i dopasowane do stylu, w jakim urządzony jest pokój maleństwa. Książeczki edukacyjne, maskotki, zabawki sensoryczne na początku powinny być miękkie - maluchowi łatwiej będzie je chwycić, nie uderzy się też nimi przypadkowo w główkę. Warto wybrać te najbardziej angażujące, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że szybko się dziecku nie znudzą.