Pięć niezbędnych akcesoriów w podróży z dzieckiem. Bez nich ani rusz

Nadchodzące wakacje oznaczają rodzinne wyjazdy z dziećmi. Jak przeżyć długą podróż z maluchem na pokładzie? Oto akcesoria, które sprawią, że będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Nie tylko dla małego pasażera, ale i wszystkich pozostałych

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi rodzinne wyjazdy z dziećmi. Ci, którzy mieli już okazję zabrać w dłuższą trasę swoje maluchy, wiedzą, z czym to się wiążę. Dzieci szybko się nudzą, nie chcą siedzieć w fotelikach, marudzą, że im niewygodnie, przeszkadzają im pasy, a często nawet zmęczone nie mogą zasnąć. Domagają się przerw i postojów, a w rezultacie kilkugodzinna podróż na drugi koniec Polski zmienia się w wykańczającą wszystkich pasażerów eskapadę. Wystarczy jednak zaopatrzyć się w kilka praktycznych gadżetów, które zapewnią maluchom wygodę i bezpieczeństwo. Za ich sprawą podróż minie szybko i przyjemnie.   

Lusterko do obserwacji dziecka 

To niezwykle przydatna rzecz, gdy nasze dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy, a poza kierowcą nie ma w aucie nikogo, kto mógłby mieć malucha na oku. Dzięki lusterku kierowca może go wygodnie i bezpiecznie obserwować - wie co robi, czy zasnął etc. Poza tym kontakt wzrokowy dziecka z rodzicem, który prowadzi auto sprawia, że staje się spokojniejsze. Przy zakupie warto wybrać model podświetlany, dzięki czemu spełni swoją funkcję także w czasie nocnej jazdy. 

Przed podróżą z dzieckiem warto dobrze się do niej przygotować.Przed podróżą z dzieckiem warto dobrze się do niej przygotować. materiał promocyjny partnera

Osłonki przeciwsłoneczne 

Wszyscy wiedzą jak uciążliwe w czasie jazdy autem potrafi być mocne światło słoneczne. Bywa szczególnie dokuczliwe dla małych dzieci, które nie używają okularów przeciwsłonecznych. W takiej sytuacji komfort jazdy znacznie poprawią osłonki przeciwsłoneczne na szyby. Przydają się, zwłaszcza gdy dziecko chce sobie uciąć drzemkę (tak wskazaną w czasie długich podróży) lub obejrzeć film na tablecie. Właściciele samochodów, które nie mają przyciemnianych szyb z tyłu, przed długą trasą powinni zaopatrzyć się w osłonki przeciwsłoneczne, które dodatkowo blokują szkodliwe promieniowanie UV dzięki filtrom SPF. 

Łącznik uprzęży fotelika samochodowego 

Ruszając w trasę z dzieckiem, rodzic powinien obowiązkowo sprawdzić, czy fotelik malucha jest poprawnie zainstalowany, a pasy są właściwie zapięte. Niestety zdarza się, że te ostatnie zsuwają się maluchom z ramion lub dzieci w chwili nieuwagi rodziców same je ściągają. W takim przypadku pasy nie są w stanie prawidłowo ochronić dziecka. Dobrze więc zainwestować w praktyczny łącznik pasów, który przytrzymuje je w prawidłowej pozycji, blisko szyi oraz utrudnia dziecku samodzielne zdjęcie pasów. 

Komfort małego podróżnika jest bardzo ważny.Komfort małego podróżnika jest bardzo ważny. materiał promocyjny partnera

Poduszka podtrzymująca głowę w foteliku 

Fotelik dla dziecka to absolutny wymóg. Ma on przede wszystkim zapewnić mu bezpieczeństwo, a w dalszej kolejności wygodę w czasie jazdy autem. Małe dzieci często w aucie usypiają, jednak te drzemki mogą nie należeć do najbardziej komfortowych, gdy opada im główka i nie mają jej o co oprzeć. Budzą się, marudzą etc. Żeby tego uniknąć, można sięgnąć po specjalną poduszkę podtrzymująca główkę dziecka podczas podróży. Warto wybrać model, który można przymocować do odbudowy fotelika, dzięki czemu poduszka nie będzie się wysuwała ani przekręcała. 

Ochraniacz fotelika samochodowego 

To bardzo przydatna rzecz, która spełnia wiele funkcji. Przede wszystkim pozwala na utrzymanie tapicerki fotelika w czystości, chroni ją przed blaknięciem na słońcu, a wreszcie poprawia komfort małego pasażera. Dzieci często pocą się w fotelikach, materiał takiego ochraniacza  (np. bambusowa lub bawełniana tkanina) lepiej pochłania wilgoć i ciepło. Wybierając ochraniacz fotelika, warto zwrócić uwagę na to, żeby łatwo można go było zdjąć, uprać i ponownie założyć. Powinien być dobrze dopasowany, nie ściągać się w czasie jazdy, warto, żeby był przewidziany do montażu na fotelikach z ISOfix'em.