Włosy przetłuszczają się po ciąży? Mycie sodą oczyszczoną może pomóc, ale czy jest bezpieczne i nie niszczy pasm?

Włosy po ciąży mogą być osłabione, zniszczone, a także mieć tendencję do przetłuszczania. Jest dużo domowych sposobów, dzięki którym można przywrócić pasmom zdrowy wygląd. Wiele kobiet stosuje np. sodę oczyszczoną. Czy to bezpieczna metoda? Jak ją stosować?

Osłabione i przetłuszczające włosy po ciąży? Soda oczyszczona pomoże

Soda oczyszczona to produkt, który jest prawie w każdym domu. Ma wiele właściwości. Stosuje się go nie tylko w kuchni. Kobiety chwalą sobie efekty używania sody oczyszczonej na przetłuszczające się włosy. Soda posiada doskonałe właściwości oczyszczające, dlatego jest polecana w szczególności paniom, które często używają produktów do stylizacji włosów, obciążając nimi swoje pasma. 

Soda skutecznie usuwa zanieczyszczenia, pozostałości kosmetyków, nadmiar sebum, kurz i martwy naskórek. Ponadto reguluje pracę gruczołów i przez to - zmniejsza wydzielanie łoju. Wykazuje też działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, więc pomoże również osobom, które cierpią na infekcje skóry głowy.

Jak stosować sodę oczyszczoną na przetłuszczone włosy?

Do szamponu (o delikatnym, najlepiej ziołowym składzie) należy dodać łyżeczkę sody oczyszczonej i umyć włosy. Kolejnym sposobem jest wcierka z sody oczyszczonej. Wystarczy 2 łyżki sody wymieszać w szklance wody. Taką miksturę należy wetrzeć w skórę głowy i włosy, zostawić na 3 minuty i spłukać letnią wodą. 

Takie czynności powinna odbywać się regularnie, ale niezbyt często - średnio 2 razy w miesiącu. Zbyt częste stosowanie sody oczyszczonej na skórę głowy i włosy mogłoby je przesuszyć. Warto również zastosować domowe płukanki, które przywrócą blask włosom np. cytrynową lub ziołową. 

Warto również po użyciu sody oczyszczonej na przetłuszczające się włosy zadbać o przywrócenie naturalnego pH skóry głowy oraz nawilżenie pasm. Pomocny w tym może okazać się ocet jabłkowy. Należy wymieszać łyżeczkę octu z pół litra wody i zastosować jako płukankę. Zamiast octu jabłkowego można wykorzystać sok z cytryny. 

Kto nie powinien stosować metody z sodą oczyszczoną na włosy? Stosowania sody oczyszczonej podczas mycia głowy nie jest polecane kobietom, które mają przesuszone lub kręcone włosy.