Zabiegi na zniszczone włosy po porodzie

Twoje włosy po porodzie są słabe i zniszczone? Oto pomocne wskazówki, jak radzić sobie z wypadaniem włosów po urodzeniu się dziecka.

Każdy człowiek traci 50-100 włosów dziennie w ramach normalnego cyklu wzrostu włosów, ale w przypadku kobiet, które niedawno urodziły, ten cykl wzrostu włosów może zostać zmieniony przez wahania poziomu hormonów, co sprawia, że wypadanie zniszczonych włosów trwa od trzech do sześciu miesięcy po porodzie.

Regeneracja zniszczonych włosów po porodzie

Podczas ciąży poziom estrogenu i progesteronu gwałtownie rośnie, szczególnie od drugiego trymestru. Estrogen wywiera silny wpływ na wiele układów w organizmie, w tym na skórę i gruczoły łojowe, a także na podstawowy wzorzec wzrostu włosów. Wiele kobiet zauważa poprawę jakości skóry i włosów w czasie ciąży oraz szybko rosnące, nawilżone włosy. Zmiany we włosach można przypisać sposobowi, w jaki estrogen wpływa na specyficzny wzorzec wzrostu charakterystyczny dla włosów. Niestety u wielu kobiet włosy stają się słabe i wypadają.

Dobra wiadomość jest taka, że jest wiele sposobów, na zniszczone włosy po ciąży, które możesz zastosować, aby wzmocnić łodygę włosów, pobudzić ich wzrost, a nawet sprawić, że nie będą wypadały.

Zadbaj o swoje włosy

Pamiętaj, aby po ciąży szczególnie dbać włosy, ponieważ właśnie teraz są one najbardziej wrażliwym stanie i można je łatwo usunąć. Aby uniknąć przedwczesnego wypadania włosów, należy je delikatnie czesać, myć i suszyć oraz unikać ciasnych fryzur.

Dodaj objętość i wzmocnij włosy

Szukaj delikatnych, lekkich środków myjących i odżywek zaprojektowanych specjalnie do zwiększania objętości, najlepiej naturalnych, z dodatkowymi składnikami, takimi jak keratyna, aby zapewnić dodatkowe nawilżenie.

Utrzymuj zdrową dietę

Podczas gdy zmiany hormonalne, które przyczyniają się do wypadania włosów po porodzie, mogą być nieuniknione, zmiany żywieniowe i dodatkowe zapotrzebowanie na energię organizmu po urodzeniu mogą również zepsuć cykl włosów. Kiedy organizm ma zaburzenia równowagi składników odżywczych, przekazuje energię do najważniejszych układów narządów, takich jak mózg, płuca, serce i wątroba, z dala od niepotrzebnych funkcji, takich jak rosnące włosy. Takie zmiany mogą zaostrzyć lub wydłużyć okres regeneracji i wypadania włosów po urodzeniu. Aby tego uniknąć, upewnij się, że stosujesz dobrze zbilansowaną dietę z dużą ilością białka, owoców i warzyw.

Minimalizuj stres

Hormony stresu, takie jak kortyzol, mogą mieć negatywny wpływ na cykl włosów, potęgując zmiany hormonalne po urodzeniu. Chociaż może nie być łatwo odprężyć się z noworodkiem, pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu na relaks tylko dla siebie. Spróbuj medytacji lub zrób sobie regularny masaż, lub dzień w spa. Delikatne ćwiczenia, takie jak joga poporodowa, mogą również pomóc w obniżeniu poziomu stresu.

Zmień swój styl

Wiele nowych mam wybiera krótszą, łatwiejszą do ułożenia fryzurę. Krótsze włosy można nie tylko stylizować, aby ukryć cieńsze i zniszczone, ale także krótsze włosy pomogą, gdy nowe zaczną rosnąć. Proces regeneracji wymaga czasu. Nowa fryzura pomoże nowszym włosom zmieszać się z pozostałymi włosami.