Naturalne sposoby na zniszczone włosy podczas ciąży

Twoje włosy podczas ciąży straciły kondycję i są zniszczone? Oto naturalne sposoby na zniszczone włosy, które posiadasz u siebie w domu.

Czy Twoje włosy podczas ciąży są suche, łamliwe i rozdwajają ci się końcówki? Częste używanie suszarek lub zabiegów, takich jak farbowanie lub prostowanie, może uszkodzić włosy. Pierwszym krokiem, aby poprawić ich kondycję, jest zmiana codziennych nawyków.

Naturalne sposoby na zniszczone włosy

Zacznij od stosowania naturalnych głęboko nawilżających środków, aby przyspieszyć wzrost nowych, zdrowszych włosów. Nadaj swoim zniszczonym włosom nowe życie, stosując skuteczne domowe środki.

Kuracja olejem kokosowym

Olejek kokosowy to idealny sposób na zniszczone włosy i świetnie sprawdza się na grubych i ciężkich włosach. Dokładnie pokryj włosy olejem po zwilżeniu ich wodą. Olej kokosowy możesz również zastąpić olejem roślinnym, oliwką lub olejem jojoba. Załóż czepek i zawiń włosy w gruby, ciepły ręcznik, aby zapewnić skuteczne i głębokie odżywianie. Wypłucz olej, używając szamponu.

Użyj awokado

Awokado zawiera mnóstwo minerałów, witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Wypróbuj tę kurację do włosów z awokado, aby przywrócić im blask. Połącz dojrzałe, zgniecione awokado z jajkiem, aby uzyskać gładką pastę. Miksturę zastosuj na mokre włosy i pozostaw na 20 minut. Dobrze spłucz. Jeśli twoje włosy są dość kruche, musisz to zrobić przynajmniej raz w tygodniu. 

Płukanka z herbaty

Herbata jest świetna nie tylko jako napój. To świetny wzmacniacz koloru włosów i płukanka, która pozostawia naturalny połysk włosów. Użyj niesłodzonej świeżo parzonej herbaty jako ostatniego płukania po zakończeniu regularnej rutyny szamponu. Wzmacnia ona kolor włosów, brunetki mogą używać czarnej herbaty, podczas gdy blondynkom zaleca się stosowanie herbaty rumiankowej. 

Wmasuj masło

Potraktuj suche, łamliwe włosy niewielką ilością masła, aby uzyskać lśniący połysk. Wmasuj je w suche włosy, a następnie przykryj czepkiem na około pół godziny. Umyj szamponem i spłucz całe masło.

Przywróć blask za pomocą octu jabłkowego

Ocet jabłkowy to idealny sposób, aby przywrócić blask zniszczonym włosom. Ocet neutralizuje pH włosów i zamyka łuskę. Stosuj raz w tygodniu.

Zrób maskę jajeczną

Wzmocnij delikatne włosy maską jajeczną. Ubij pół szklanki pełnotłustego jogurtu, trzy łyżki miodu i jedno żółtko, a następnie maskę nałóż na włosy i skórę głowy. Nałóż czepek i pozostaw na 15-30, a następnie zmyj szamponem.

Szampon z dodatkową ilością białka

Aby zregenerować suche, łamliwe końcówki, musisz dodać trochę białka do szamponu do włosów. Szampon trzymaj na głowie przez pięć minut, a następnie dobrze spłucz.

Co zrobić, aby mieć zdrowe włosy?

Pamiętaj, aby twoje włosy były zdrowe, używaj nawilżacza na noc. Ogrzewanie twojego domu prawdopodobnie utrzymuje bardzo suche powietrze, szczególnie w zimie, a to może wysuszyć twoje włosy. Przywrócenie wilgoci, pomoże twoim włosom stać się mniej suchymi i zniszczonymi.

Rozpuść włosy

Jeśli zwykle nosisz włosy związane w kucyk lub koka, rozwiąż je na kilka godzin dziennie, aby odpocząć i nie śpij z żadnymi akcesoriami we włosach.

Więcej o: