Zniszczone włosy po porodzie? Oto hollywodzkie sposoby na lśniące pasma

Włosy kobiety w ciąży są zwykle piękne i lśniące. Niestety po porodzie często stają się zniszczone i zaczynają wypadać. Jak sprawić, by odzyskały blask i były gęste? Amerykańskie gwiazdy dbają w sposób szczególny o swoje włosy. Przedstawiamy ich sposoby pielęgnacji.

1. Czesz włosy odpowiednią szczotką

David Babaii, stylista fryzur Angeliny Jolie, Gwyneth Paltrow oraz Kate Hudson nie raz zdradzał dziennikarzom, że poleca swoim klientkom używanie szczotki z naturalnego włosia. Według eksperta taka szczotka działa antystatycznie, nie niszczy włosów i zapewnia połysk. 

2. Używaj szamponu trzy razy w tygodniu

Dla utrzymania włosów w odpowiedniej kondycji konieczna jest właściwa pielęgnacja także skóry głowy. Stylistka gwiazd, Jen Atkin opowiedziała, jak ona dba o czystość włosów i skóry głowy. - Wmasowuję w skórę głowy oczyszczający szampon, aby dodać skórze witalności, a na końcówki nakładam produkt wzmacniający, który nie obciąży włosów - powiedziała. 

Skóra może produkować zbyt dużo sebum, jeśli zostanie go zupełnie pozbawiona przez częste mycie. Dlatego radzę moim klientkom – Beyonce czy Kate Hudson – by używały szamponu 3 razy w tygodniu

- powiedziała mediom Rita Hazan. Jen Atkin, stylistka takich aktorek jak: Jessica Alba, Katy Perry, uważa, że można myć włosy codziennie, jednak kilka razy w tygodniu, zamiast szamponem, należy umyć włosy jedynie samą wodą. Wówczas nie niszczy się naturalna bariera ochronna naskórka.

3. Osuszaj włosy ręcznikiem papierowym

Ręcznik papierowy pochłania więcej wody niż bawełniany i w przeciwieństwie do tradycyjnego - nie niszczy struktury włosa. - Papierowy ręcznik pozwala pozbyć się ok. 50 proc. wilgoci z kosmyków, dzięki czemu nie trzeba już tak długo suszyć ich suszarką, która może niszczyć włosy – stwierdził stylista fryzur Adir Abergel, który poleca ten sposób na osuszanie włosów wszystkim klientkom, w tym m.in. Jessice Biel czy Anne Hathaway. 

Papierowy ręcznik pochłania więcej wody niż bawełniany, poza tym, używając zwykłego ręcznika, zazwyczaj mocno pocieramy nim włosy, co niszczy je i łamie. Dobrym wyjściem jest też nałożenie na mokre włosy turbanu z mikrofibry, który wchłonie wodę bez odciskania czy pocierania włosów.

4. Podczas stylizacji wybieraj odpowiednią temperaturę

Włosy łatwo zniszczyć podczas układania prostownicą czy lokówką. Wysoka temperatura może uszkodzić pasma, dlatego ważne, aby nie przekraczać temperatury 180 stopni. Fryzjerka gwiazd Jenny Cho wyznała: Jeśli prostuję włosy Jennifer Garner, wybieram prostownicę z regulacją temperatury.

5. Stosuj naturalne produkty do olejowania włosów

Amerykańskie gwiazdy uwielbiają używać naturalnych produktów do pielęgnacji włosów. Claudia Shiffer, Gwyneth Paltrow, czy Kylie Minogue nakładają olejek z awokado na włosy. Dzięki temu, ich pasma są odżywione i nawilżone. Olejek z awokado można nakładać codziennie na końcówki włosów (ta część pasm jest zwykle najbardziej wysuszona i wymaga odżywienia). Jeśli twoje włosy są zniszczone na całej długości, świetnie sprawdzi się olejowanie na noc - nałożenie olejku na całe włosy, założenie czepka i umycie pasm rano.