Czy mamy powinny obciąć zniszczone włosy po ciąży?

Dlaczego wiele kobiet po porodzie obcina włosy? Nowa fryzura to jeden ze sposobów na uczczenie ważnego wydarzenia z życia.

Jednym z powodów, dlaczego mamy krótko po porodzie obcinają zniszczone włosy jest to, że po urodzeniu dziecka mają bardzo mało czasu dla siebie. Opieka nad noworodkiem staje się najważniejsza, a cała reszta jest drugorzędna. Młode mamy nie mają czasu na prostowanie lub układanie włosów. Większość z nich cały czas wiąże włosy, a po pewnym czasie dla wygody posatnawia je obciąć.

Dlaczego mamy obcinają zniszczone włosy?

Jednym z powodów, dlaczego kobiety obcinają zniszczone włosy po porodzie jest to, że bycie mamą to ogromna zmiana w życiu. Większość kobiet nie ma pojęcia, jak poród wpłynie na całe ich życie. Mama musi być odpowiedzialna, radzić sobie z wieloma problemami, nawet jeżeli nic o nich nie wie. Skoro wszystko się zmienia, dlaczego nie zmienić również fryzury?

Po urodzeniu dziecka wiele kobiet robi sobie nowe fryzury. Jest to jeden ze sposobów odzyskania kontroli nad ciałem, życiem i kobiecością. Mamy obcinają włosy w szczególności w trzech pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka, ponieważ:

  • opieka nad dzieckiem jest ważniejsza, niż wcześniejszy styl i wygląd kobiety,
  • idealna fryzura nie jest priorytetem,
  • dzieci kochają ciągnąć długie włosy,
  • kobiety o krótkich włosach wyglądają na bardziej dojrzałe.

Dlaczego powinno się obciąć włosy po porodzie?

Podcinanie włosów po porodzie jest bardzo ważne z wielu aspektów. Kobieta traci około 100 włosów dziennie. W ciąży włosy wypadają rzadziej, ale kiedy rodzi się dziecko, spoczynkowe tempo wzrostu włosów stopniowo wraca do normy i powoduje wypadanie włosów, aby zrekompensować zmiany hormonalne. Zdecydowanie bardziej wygodniejsze jest skrócenie długości włosów, co zasadniczo zmniejsza wypadanie włosów o połowę.

Obcięcie włosów przez kobietę jest mniej bolesne, niż ciągnięcie ich przez dziecko. Kolejnymi aspektami jest mycie, suszenie i stylizacja dużej ilości włosów, co zajmuje wiele czasu. Myśl o częstym myciu długich włosów sprawia, że kobiety ??zastanawiają się, kiedy będą miały na to czas. Krótkie włosy łatwiej umyć, wysuszyć, rozczesać i ułożyć. Krótka fryzura daje świeży wygląd. Dlatego najprostszym sposobem na poprawienie kondycji włosów po ciąży, jest obcięcie ich. Uszkodzenie włosów to coś więcej niż tylko rozdwojone końce. Bardzo zniszczone włosy rozwijają pęknięcia w warstwie zewnętrznej, czyli skórze. Gdy naskórek unosi się włosy są narażone na dalsze uszkodzenia i łamanie.

Więcej o: