Zrób to sam w wersji dla najmłodszych. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i prezenty dla całej rodziny

Zabawa to idealny sposób na zajęcie swojego dziecka czymś kreatywnym i możliwość odpoczynku dla rodzica. Warto zadbać, aby dziecko poprzez zabawę czerpało przyjemność i uczyło się nowych rzeczy. Najciekawszym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest zabawa poprzez DIY tzn. zrób to sam.

Istnieje wiele sposobów na dobrą i kreatywną zabawę. Polecamy zabawy typu DIY tzw. zrób to sam. Istnieją tysiące sposobów rzemieślniczych na zabawę z dzieckiem, które nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności, ani narzędzi.

Pomysły na zabawę dla dzieci w domu

Najprostsze zabawy przynoszą najwięcej radości najmłodszym. Warto przygotować farby, plastelinę i inne podstawowe przybory rzemieślnicze, dzięki którym dzieci zrobią nowe zabawki i inne ciekawe rzeczy. Dzięki tym zabawnym pomysłom Twoje dzieci pokochają wspólną zabawę.

Namiot z firanki

Dzieci to odkrywcy. Uwielbiają chowanie się i przenoszenie w inny świat. Może im na to pozwolić wykonanie namiotu w szybki domowy sposób. Wystarczy do tego firanka, prześcieradło lub koc oraz krzesełka. Na krzesełka należy zarzucić materiał i namiot gotowy. Polecamy ozdobienie go wstążkami i innymi dostępnymi pod ręką ozdobami.

Laurka ze stempelków

Laurka to od zawsze klasyczny prezent od dzieci dla dorosłych na różne okazje. Dzieci malują i wyklejają na kolorowych kartkach papieru. Idealnym urozmaiceniem tej zabawy będzie wykonanie stempelków z warzyw. Każde warzywo ma inny kształt, można do tego wykorzystać np. marchewkę, ziemniaka lub seler. Po ich przekrojeniu, można wyciąć różne geometryczne kształty, a następnie moczyć w farbie i odciskać na papierze.

Uroczy pluszak z materiałów

Wraz z dzieckiem ze skrawek materiałów i starych niepotrzebnych ubrań można stworzyć mnóstwo nowych zabawek. Między innymi misia ze skarpetki. Skarpetkę należy wypełnić watą lub skrawkami materiałów, a z guzików przyszyć oczy.

Bransoletka z guzików i koralików

Najprostszym wykonaniem biżuterii przez dziecko jest zrobienie bransoletki lub naszyjnika. Zrobicie je zrobić dzięki takim przedmiotom jak guziki i koraliki poprzez nadziania ich na nitkę.

Biżuteria i figurki z modeliny

Stylową biżuterię i inne zabawki np. figurki najlepiej ulepić z modeliny. Kiedy dziecko zrobi swoją wymarzoną biżuterię lub zabawkę, rodzic powinien wypiec ją w piekarniku, aby była trwała.

Malowanie pistoletem na wodę

W większości domów po okresie Świąt Wielkanocnych znajdują się pistolety na wodę. Jest to zabawka, która pozwala przeprowadzić zabawny projekt dla dzieci. Polega on na wlaniu do pistoletu farby plakatowej. Należy przygotować biały, czysty brystol i pozwolić stworzyć swojemu dziecku nowe "dzieło sztuki".

Bezpieczna zabawa z dziećmi

Pomocny w spędzaniu wolnego czasu z dzieckiem jest projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od 3 do 9 lat - Lulitulisie. Jest on idealny dla rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko mądrze i kreatywnie spędziło swój wolny czas. Najważniejsze jest nowoczesne podejście do zabawy i nauczania. Z Lulitulisiami internet może być bezpiecznym miejscem. 

Lulitulisie to cztery animowane superbohaterki Misia, Bela, Konfa, Cela, występujące w zabawnych filmach wideo dostępnych na YouTube: "Lulitulisie". Przewodniczką po magicznym świecie Lulitulisiów jest wróżka Lulisia, która czyta autorskie opowiadania i rymowanki, a także pokazuje ćwiczenia i zabawy edukacyjne. Dobrana forma i oryginalna oprawa wizualna pobudzają wyobraźnię najmłodszych. Dzieci z Lulisią i Lulitulisiami uczą się:

  • Jak szaleć, kiedy smog za oknem
  • jak zrobić dzieło sztuki
  • jak ekstra jest czytanie
  • jak pyszne jest zdrowe jedzenie 
  • jak dbać o naszą planetę.

Niezwykły świat Lulitulisiów wspierany jest merytorycznie przez psychologa, trenera fitness, dietetyka, ekologa i fizjoterapeutę dziecięcego. Projekt jest w pełni autorski i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, aby spełnić oczekiwania zarówno dzieci, jak i rodziców.

 

Już niedługo będą dostępne książeczki edukacyjne z przygodami Lulitulisiów, a w Warszawie na Scenie Relax dzieci będą mogły przeżyć niesamowitą przygodę, uczestnicząc w multimedialnym spektaklu, który łączy w sobie misję edukacyjną i rozrywkę na światowym poziomie.