"Aby rodzina mogła być razem". Fundacja Ronalda McDonalda buduje drugi w Polsce Dom dla rodzin hospitalizowanych dzieci

Fundacja wspiera rodziny, które mierzą się z ekstremalną sytuacją, jaką jest ciężka choroba dziecka i jego pobyt w szpitalu. Wsparcie udzielane jest w różny sposób. To bezinteresowna praca fundacyjnych wolontariuszy organizujących zabawy i warsztaty, dzięki którym na twarzach małych pacjentów pojawia się uśmiech. To także konkretne programy zapewniające godne warunki bytowe najbliższym. Wygodne łóżka, z których rodzice mogą korzystać czuwając obok swoich bliskich, zlokalizowane na oddziałach szpitalnych fundacyjne Pokoje Rodzinne, dobrze wyposażone kuchnie, jadalnie i łazienki z prysznicami. Program Fundacji to również Domy Ronalda McDonalda, prawdziwie rodzinne Domy poza Domem.

Pierwszy wybudowany w Polsce Dom Ronalda McDonalda działa od czterech lat w bezpośrednim sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na krakowskim Prokocimiu. „Dom, który absolutnie zmienia nasz szpital, stanowi znakomitą wartość dodaną” – twierdzi nie tylko personel medyczny. Potwierdzają to wdzięczni rodzice, potwierdza to wiele głosów społeczności, nie tylko Krakowa. Wspiera rodzinę wtedy, gdy dziecko trafia na szpitalny oddział nie na trzy dni, czy nawet trzy tygodnie. Domy Ronalda McDonalda na całym świecie są oparciem dla rodziców dzieci najciężej chorych, najdłużej hospitalizowanych. W przypadku Krakowa oznaczało to pobyt dłuższy nawet niż 380 dni.

Drugi polski Dom Ronalda McDonalda powstaje przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W błyskawicznym tempie rosną mury miejsca, gdzie bliscy będą mogli znaleźć choć chwilę wytchnienia w jakże trudnej walce ich dziecka z chorobą. Wziąć prysznic, zebrać myśli, odpocząć w godnych warunkach i przyjaznej atmosferze stworzonej przez fachowy personel i wolontariuszy. Aby ten i kolejne domy mogły powstać, potrzebna jest pomoc. Pomóż pomagać!

Jak możemy wesprzeć medycynę pediatryczną? Co dokładnie robi Fundacja Ronalda McDonalda? Zobaczcie i posłuchajcie:

Zobacz wideo