Jak najmłodsi dbają o środowisko? Mobilizują dorosłych. "Szanujcie naszą planetę!"

Każdego dnia media na całym świecie dużo miejsca poświęcają kondycji naszej planety. Kwestie ekologii i ochrony środowiska stają się nam coraz bliższe, ale jak pokazują wyniki badania postaw ekologicznych, zrealizowanego na zlecenie ING Banku Śląskiego, to właśnie młodzież ma największą wiedzę na temat działań ekologicznych.
Zobacz wideo

- Prosimy was żebyście nas czasem wysłuchali. - Te słowa 10-letniego Bruna może banalne, ale to nic innego jak wołanie o szacunek. Nie tylko dla dzieci i ich świadomości ekologicznej, ale również dla środowiska.

Jak pokazują wyniki badania postaw ekologicznych, zrealizowanego na zlecenie ING Banku Śląskiego aż 43% respondentów wykazało, że największą wiedzę na temat działań pro-ekologicznych posiadają właśnie najmłodsi. Z kolei 9% badanych osób posiadających dzieci właśnie swoje pociechy wskazuje jako źródło wiedzy w tym temacie.

- Ekologia to drobne gesty - uważa Józefina. - Branie na zakupy swojej torby czy nie pakowanie warzyw i owoców w oddzielnie foliowe opakowania.

- Szanujcie naszą planetę, bo ona jest stworzona żebyśmy mogli na niej żyć! - apeluje 7-letnia Iga.

Ważne, co, my dorośli, teraz z tymi słowami zrobimy? Pamiętajmy, że powiedzenie "dzieci i ryby głosu nie mają" jest już nieaktualne, bo najmłodsi wiedzą o ekologii tyle co my, a w wielu przypadkach zdecydowanie więcej.