"Jest bardzo delikatny", "Zniknęła bardzo sucha skóra". Opinie o emulsji do mycia ciała i włosów Baby Dove

Młodzi rodzice szukają dla swoich dzieci najlepszych produktów. Oferta artykułów do pielęgnacji dla maluchów jest ogromna i wybór może okazać się trudny. Z pomocą przychodzą opinie innych mam i ojców. Przeczytaj, co sądzą o emulsji Baby Dove nasi użytkownicy.

W czerwcu przeprowadziliśmy test emulsji do mycia ciała i włosów Baby Dove. Wysłaliśmy je do 100 rodzin, które miały dwa tygodnie na to, żeby ocenić produkt i podzielić się z nami opinią. Do kosmetyków dołączyliśmy kwestionariusze z pytaniami. Po zakończeniu testu otrzymaliśmy 82 ankiety zwrotne.

Skóra dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji - jest nawet o jedną trzecią cieńsza niż u dorosłej osoby. Przez pierwsze lata życia jest dużo bardziej wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych, w tym m.in. na składniki chemiczne. Źle dobrane środki higieny mogą zaburzyć warstwę lipidową skóry i przyczyniać się do jej wysuszania.

Zapytaliśmy rodziców o to, czy emulsja do mycia ciała i włosów Baby Dove, którą testowali, łagodziła suchość skóry u ich dzieci. Ponad 90 proc.* rodziców przyznało, że produkt poprawił jej nawilżenie. Jak napisała Kazimiera z Przemyśla :

Mam w domu dwoje wrażliwców, alergików, którym nic na dłuższą metę nie odpowiadało. Pierwsze co zaobserwowałam u dziecka po jego użyciu to fakt, że produkt doskonale działa przeciwświądowo, syn przestał się drapać, a w każdym razie robił to o wiele rzadziej. Skóra po tym kremie robiła się delikatna, jedwabista, po prostu dziecięca. Sama równie często sięgam po ten produkt, ze względu na jego delikatność i dobre nawilżanie

Myjąc maluszka nie powinniśmy przesadzać z ilością kosmetyku. Dlatego przy zakupie środków czystości warto zwracać uwagę również na opakowanie. Powinno ułatwiać nam dozowanie płynu. Poza tym każdy rodzic wie, że przy maluszku często brakuje nam rąk i każde ułatwienie np. w postaci wygodnej pompki jest na wagę złota!

100 proc.* ankietowanych stwierdziło, że zdecydowanie zgadza się z twierdzeniem, że emulsja do mycia ciała i włosów Baby Dove jest wygodna w użyciu. Zwracają też uwagę na to, że ma "fajną konsystencję" i "dobrze się pieni" – dzięki temu produkt jest bardzo wydajny. Potwierdziło to ponad 96 proc.* osób biorących udział w teście.

Emulsja ma też bardzo przyjemny zapach na co zwróciła uwagę jedna z mam.

W testowanym produkcie najbardziej odpowiada mi efekt na ciałkach i włoskach córek. Po umyciu i wysuszeniu włosy pięknie się układają, nie ma efektu strąków ani nadmiernej puszystości. Zarówno włosy jak i skóra córek tak wspaniale świeżo pachną, że aż się chce samemu spróbować produkt na sobie

- napisała Monika z Tanowa.

93 proc.* ankietowanych przyznało, że produkt spełnił ich oczekiwania.

Produkt Baby Dove spełnił nasze oczekiwania, gdyż po jego zastosowaniu skóra mojego maluszka stała się odpowiednio nawilżona. Poza tym nie powstawały żadne podrażnienia, a miękkość nadana skórze pozostawała na dłużej. Polecam wszystkim

– napisała Agnieszka z Nowogrodźca jedna z mam. Rodzice przyznawali też, że bardzo będą polecać ten produkt innym i sami chętnie go kupią, gdy już skończy się opakowanie testowe.

* suma odpowiedzi „zdecydowanie się zgadzam” i „raczej się zgadzam”