Wyniki testu konsumenckiego Wegańskiego serum wzmacniającego przeciw rozstępom z nowej linii Vege Mama marki Bielenda. Jak spodobał się przyszłym mamom?

Wiele kobiet w ciąży obawia się utraty jędrności skóry i rozstępów. Nic dziwnego, że większość z nich szuka kosmetyków, które mógłby temu zapobiec. Znana na rynku kosmetyków dla przyszłych mam - marka Bielenda, stworzyła nową linię wegańskich produktów. Wśród nich jest serum na rozstępy. Jak się sprawdza?

W uzyskaniu odpowiedzi na postawione wyżej pytanie pomógł nam test konsumencki. W październiku 2020 r. zaprosiliśmy do niego 60 kobiet w ciąży, które otrzymały zestaw kosmetyków marki Bielenda z linii Vege Mama. Wśród produktów było wspomniane Wegańskie serum wzmacniające przeciw rozstępom. Produkt zawiera w sobie między innymi olej tamanu, kakaowiec oraz cicę, które nawilżają, ujędrniają i dodają skórze sprężystości. Po trzech tygodniach testowania przesłaliśmy ankietę z pytaniami dotyczącymi serum. Jak spodobało się ankietowanym? Wygląda na to, że bardzo, bo aż 83 proc.* z nich wystawiła mu najwyższą ocenę - piątkę.

Bielenda test konsumenckiBielenda test konsumencki fot. materiały promocyjne

Rozstępy w ciąży

Preparat marki Bielenda, jak zapewnia producent, chroni przed pojawieniem się rozstępów. Te powstają w wyniku zerwania sieci włókien kolagenowych i elastynowych głęboko w skórze. Na jej powierzchni pojawiają się wówczas czerwone pasy. Z czasem, kiedy faza zapalna minie, przybierają kolor skóry. Aby im zapobiec, naskórek należy często nawilżać, co poprawia elastyczność. Takie działanie ma właśnie serum, co potwierdziło 95 proc.* ankietowanych.

Skóra, która ulega rozciąganiu, potrafi również powodować dyskomfort. Wiele przyszłych mam skarży się na uczucie ściągnięcia i swędzenia. Na szczęście te nieprzyjemne dolegliwości łagodzą odpowiednie kosmetyki nawilżające, na przykład testowane serum, co potwierdziła pani Marta z Zagościńca:

Najbardziej spodobało mi się serum wzmacniające przeciw rozstępom. Skóra po jego zastosowaniu jest niesamowicie nawilżona i wyraźnie czuć napięcie i uelastycznienie. Brzuszek wygląda bardzo ładnie :D Łatwość aplikacji serum jest dodatkowym plusem, bo brzuszek smaruje moja trzyletnia córka :) Podsumowując, serum jest totalną petardą, jeśli chodzi o kosmetyki dla ciężarnych.

Zdanie pani Marty podzielają inne testerki. Aż 99 proc.* z nich zadeklarowała, że serum wzmacnia i regeneruje skórę.

Czy Wegańskie serum wzmacniającego przeciw rozstępom jest przyjazne w użyciu?

W czasie ciąży i tuż po porodzie szczególnie istotny jest dla nas efekt działania kosmetyków, a także to, jakie są w użyciu. Przyszłe mamy oczekują, by produkty miały delikatny zapach, przyjazne opakowanie, a także dobrze się aplikowały. 99 proc.* ankietowanych uważa, że po tym kątem serum się sprawdziło i jest ono łatwe i przyjazne w użyciu.

Ostatnie pytanie, jakie zadaliśmy naszym użytkowniczkom, dotyczyły tego, czy same kupiłyby testowane kosmetyki. 100 proc.* z nich kupi kolejne opakowanie serum. Oznacza to, że kosmetyk bardzo przypadł paniom do gustu.

* Suma odpowiedzi "Zdecydowanie tak" i "Raczej tak"

Lista laureatek dodatkowego konkursu znajduje się TU>>.