Wyniki testu Bielenda Sexi Mama Skuteczna pielęgnacja przeciw rozstępom

Sprawdzasz w internecie opinie o produktach, zanim zdecydujesz się na zakup wyprawki? Pewnie jesteś też ciekawa, jakie działanie mają kosmetyki, które są polecane dla przyszłych mam. W czasie testu konsumenckiego nasze czytelniczki wypróbowały Bielenda Sexi Mama Skuteczną pielęgnację przeciw rozstępom. Zobacz, co myślą o kosmetyku.

W czasie ciąży nasze ciało wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wiemy o tym nie tylko my, lecz także producenci kosmetyków. Na rynku jest wiele preparatów dedykowanych właśnie przyszłym mamom. Na co się zdecydować, mając taki wybór? Najlepiej zasięgnąć opinii innych osób, które miały okazję używać produktów. Nikt lepiej nie potwierdzi ich skuteczności niż kobiety w ciąży. Dlatego to właśnie przyszłe mamy zaprosiliśmy do testu konsumenckiego.

Sexi Mama wyniki testuSexi Mama wyniki testu fot. materiał prasowy

Test został przeprowadzony w sierpniu na 60 kobietach w ciąży, które przez dwa tygodnie testowały trzy produkty z linii Bielenda Sexi Mama m.in. Skuteczną pielęgnację przeciw rozstępom. 57 z nich odesłała nam ankiety z pytaniami dotyczącymi produktu. Producent zapewnia, że wysokie stężenie składników aktywnych ma działanie ujędrniające i antycellulitowe, a jednocześnie kosmetyk jest przyjazny dla delikatnej skóry ciężarnych.

W czasie ciąży ciało kobiety się zmienia. Najbardziej widoczną ze zmian jest rosnący brzuch, ale powiększają się też piersi, uda, czasem również ramiona. Skóra w tych miejscach ulega rozciąganiu, przez co jest narażona na pojawienie się rozstępów. Aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, należy odpowiednio zadbać o skórę, by poprawić jej nawilżenie i tym samym elastyczność. Zapytaliśmy badane kobiety, jak produkt Bielenda pomaga właśnie w walce z rozstępami.

Według wszystkich testerek Skutecznej pielęgnacji przeciw rozstępom produkt poprawia elastyczność skóry. Ponad 82 proc.* uważa, że krem zmniejszył widoczność istniejących rozstępów, a 76 proc.* sądzi, że zapobiega on powstawaniu nowych zmian. Jak napisała Paulina:

Żałuję, że nie trafiłam na ten krem w pierwszej ciąży, bo powstało mi po niej mnóstwo rozstępów, ale od kiedy w drugiej ciąży używam tego kremu, żadne nowe rozstępy się nie pojawiły i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Polecam z czystym sercem linię Bielenda Sexi Mama każdej kobiecie w ciąży i po porodzie.

W okresie ciąży pielęgnacja ciała jest nieco bardziej skomplikowana. Po pierwsze, musimy uważać na to, jakich kosmetyków używamy. Ważne jest, by były one bezpieczne dla naszego dziecka. Po drugie, skóra wymaga więcej uwagi niż zazwyczaj. Częściej sięgamy po kremy i oliwki. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby produkt, który stosujemy, był po prostu przyjazny w użyciu. Wszystkie nasze testerki* uważają, że Skuteczna pielęgnacja przeciw rozstępom jest łatwa w aplikacji, a także dobrze się wchłania.

Na koniec ankiety zapytaliśmy testerki o to, czy same kupiłyby Skuteczną pielęgnację przeciw rozstępom. 95 proc.* z nich odpowiedziała twierdząco. Produkt spełnił ich oczekiwania, co potwierdza wypowiedź Natalii:

Jestem z reguły sceptycznie nastawiona do takich kosmetyków. Do tej pory używałam jedynie oliwki. Test rozwiał moje wątpliwości i pomógł zrozumieć, że warto dbać o kondycję skóry na każdym etapie ciąży i po porodzie. Moje wnioski to bardzo pozytywne zaskoczenie i wiara na przyszłość, że nie każdy producent środków do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży oferuje kosmetyki na tzw. jedno kopyto, dające jedynie efekt placebo. Szczerze polecam, bez żadnej ściemy :).

Chociaż nie mamy do końca wpływu na to, czy na naszym ciele w czasie ciąży pojawią się rozstępy, warto odpowiednio nawilżać skórę, by ją wzmocnić. Ponadto regularne używanie kremów, zmniejszy nieprzyjemne dolegliwości związane z jej rozciąganiem, np. swędzenie czy uczucie napięcia.

* suma odpowiedzi „Zdecydowanie tak” i „Raczej tak”