"Szybki sposób nawilżenia skóry, gdy brak czasu na dokładniejszą pielęgnację". Co sądzą przyszłe mamy o Nawilżająco - regenerującej mgiełce do ciała Bielenda Sexi Mama? [WYNIKI TESTU]

Przyszła mama spokojnie przygotowuje się na przyjście malucha na świat - kompletuje wyprawkę, urządza pokoik, ma też czas na zadbanie o siebie... To scenariusz idealny. W praktyce często naprędce kończy zaległe obowiązki, a chwil tylko dla siebie praktycznie brak.

Jak pielęgnują swoje ciało przyszłe mamy? Czy zawsze znajdują czas i siłę na „domowe SPA”? Wśród 57-ciu ciężarnych kobiet przeprowadziliśmy test konsumencki Nawilżająco - regenerującej mgiełki do ciała Bielenda Sexi Mama, która świetnie sprawdza się, kiedy chcemy szybko nawilżyć skórę.

Szybkie nawilżenie skóry

Czy produkt o lekkiej konsystencji jest w stanie sprostać oczekiwaniom przyszłych mam, które mają szczególnie wymagającą skórę? Ponad 96 proc.* ankietowanych stwierdziła, że produkt jest skuteczny. A prawie 95 proc.* przyznała, że mgiełka dobrze nawilża. Świetnie sprawdza się w momentach, kiedy nie mamy czasu lub ochoty na stosowanie ciężkich kremów, co potwierdziła Agnieszka:

Wyobraź sobie, że jest Ci ciężko i gorąco, skwar leje się z nieba, a brzuch ciąży coraz bardziej. Skóra sucha jak pieprz, bo wszechobecne promienie słońca dookoła dają jej popalić. Ostatnie o czym myślisz w tej temperaturze, kiedy już wyjdziesz spod (chwilowo orzeźwiającego) prysznica, to smarować się kleistymi kremami. Na samą myśl cię odrzuca, ale wizja rozstępów i łuszczącej się skóry (a w ciąży jest dodatkowo przesuszona) też robi swoje. Nie mówiąc o tym, że zwyczajnie czujesz dyskomfort, bo skóra woła o odrobinę nawilżenia – masz wrażenie , że całą wodę z ciebie i tak już wypił maluch z brzuszka. I wtedy pojawia się w zasięgu ręki ona – mgiełka do ciała Bielenda. Spryskujesz skórę – miły, ale nie narzucający się zapach, lekko cię otula, a do tego masz wrażenie, że wsmarowujesz w skórę samą, czystą i tak potrzebną wodę. Jak łyk zimnej wody po maratonie! Pojawia się wspaniałe uczucie ulgi. I do tego orzeźwienie trwa dalej!!! Mgiełka to wspaniały produkt na upalne lato, bardzo łatwy w aplikacji, szybko się wchłania i pozostawia skórę miło nawilżoną, ale nie tłustą, kleistą czy skłonną do pocenia. Sprawia wrażenie naturalnej pielęgnacji, ale można go też z powodzeniem zastosować pod makijaż, nawet w gorące dni, ponieważ nie powoduje spływania make upu. Jest to jeden z ciekawszych produktów na rynku - naprawdę warto mieć go pod ręką w torebce, bo świetnie nadaje się też do chwilowego odświeżenia.

Łagodzenie swędzenia

W okresie ciąży nasza skóra zachowuje się nieco inaczej niż dotychczas. Przez zmiany hormonalne może pojawić się trądzik czy przebarwienia. Te problemy nie dotyczą jednak każdej kobiety spodziewającej się dziecka. Dużo częstszą dolegliwością jest bardzo sucha skóra, która swędzi, co jest  wynikiem jej rozciągania. 91 proc.* naszych testerek przyznała, że Nawilżająco - regenerująca mgiełka Bielenda Sexi Mama łagodzi te nieprzyjemne objawy, a także poprawia napięcie i elastyczność skóry – co potwierdziła 91 proc.* badanych.

Przyjemna w użyciu

Takie produkty jak mgiełka do ciała, można stosować zarówno po kąpieli rano i wieczorem, jak i w ciągu dnia, kiedy czujemy, że nasza skóra staje się napięta. To uniwersalny kosmetyk, który nadaje się do całego ciała. Mgiełkę odróżnia od wielu innych, dostępnych na rynku preparatów to, że jest bardzo wygodna w aplikacji, co potwierdziło 98 proc.* kobiet biorących udział w badaniu. To szczególnie istotne w momencie, gdy przez rosnący brzuch nasza swoboda ruchów staje się ograniczona: 

Największą zaletą mgiełki, oprócz widocznego nawilżenia, jest sposób jej aplikacji. Jestem w połowie ciąży i „rosnę”, więc coraz częściej pojawiają się dolegliwości bólowe pleców i nóg. Mgiełka jest prosta w użyciu, nie wymaga gimnastykowania się z rozsmarowywaniem kremu, wystarczy psiknąć i przejechać dłonią.

- napisała Anna. Wygodnej aplikacji sprzyja też specjalnie dostosowane opakowanie, które spodobało się 98 proc.* badanych.

Wyniki testu konsumenckiegoWyniki testu konsumenckiego graf. redakcja


Wrażliwość na zapachy

Wiele kobiet w czasie ciąży skarży się też na większą wrażliwość na zapachy. To wynik działania hormonów, które pobudzają powstawanie nowych połączeń neuronowych, wyostrzając zmysł powonienia. Każda kobieta reaguje na to inaczej. Jednym zaczyna przeszkadzać woń produktów, które dotychczas bardzo lubiły np. kawy, inne unikają przebywania w pomieszczeniach z nowymi meblami czy świeżo pomalowanych.

Wrażliwość na zapachy dotyczy również kosmetyków. Jak odbierają nasze użytkowniczki zapach mgiełki? 89 proc.* badanych uważa, że jest przyjemny. Potwierdza to wypowiedzieć Anny:

Mgiełka ma przyjemny zapach, nie drażniący, nie mdły, uniwersalny na każdy dzień.

Czy mgiełka jest warta zakupu?

Mgiełka to uniwersalny produkt, który możemy stosować nawet na twarz, pod makijaż. Przydaje się do domowej pielęgnacji, świetnie sprawdza się też w podróży. Czy kosmetyk przekonał testerki do samodzielnego zakupu? Ponad 82 proc.* z nich przyznała, że sama chętnie nabyła produkt. 93 proc.* z badanych docenia, że Nawilżająco - regenerująca mgiełka do ciała Bielenda Sexi Mama jest wydajna i warta swojej ceny.

* suma odpowiedzi „Zdecydowanie tak” i „Raczej tak”

Test konsumencki kosmetyków Bielenda Sexi MamaTest konsumencki kosmetyków Bielenda Sexi Mama graf. redakcja