Znajmy już wyniki Wielkiego Testu Zabawek!

Wielki Tekst Zabawek dobiegł końca. 2 tysiące dzieci otrzymało zabawki do testów. Już wiemy, które produkty podobały się im najbardziej i dlaczego.

Firma Fisher-Price zgłosiła się do nas z propozycją zorganizowania największego w Polsce Wielkiego Testu Zabawek. Marka od początków swojej działalności przywiązuje ogromną wagę do opinii swoich konsumentów. Ich produkty spełniają nie tylko oczekiwania bawiących się nimi maluchów, lecz także ich rodziców. Jak powiedział, przedstawiciel marki Fisher-Price:

Tradycja marki liczy już 87 lat i sięga początków lat 30-tych XX w., kiedy to jej założyciel Herm Fisher stwierdził, że świat potrzebuje lepszych zabawek. Takich zabawek, które „będą się odwoływać do wyobraźni, wprowadzać coś nowego, zaskakującego, i zabawnego”. Naszym celem jest ciągłe wspieranie i ułatwianie życia młodych rodzin. Pragniemy między innymi: pomagać rodzicom w uspokajaniu noworodków przed snem. Zachęcać niemowlęta do zrobienia kolejnego, przełomowego kroku. Obserwować, jak starsze maluchy odkrywają magię zabawy. Słuchać, jak przedszkolaki wymyślają nowe światy i odkrywają swoje otoczenie. Rokrocznie jesteśmy zwycięzcami Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii zabawek edukacyjnych – co jest niezwykle cennym wyróżnieniem i utwierdzeniem w słuszności wizji marki.

Aby produkty dla dzieci można było udoskonalać potrzebny jest nie tylko sztab profesjonalnych ekspertów, lecz także opinie użytkowników. Specjaliści z Fisher-Price dobrze o tym wiedzą, dlatego od lat zapraszają maluchy do swojego Laboratorium Zabawy, gdzie te bawią się ich produktami. Celem naszego wspólnego projektu Wielkiego Testu Zabawek było poznanie opinii rodzin, które otrzymają produkt na stałe. Każda z nich miała dużo czasu, żeby na spokojnie zapoznać się z zabawką i ocenić, jak sprawdza się w czasie użytkowania.

Założenie było takie, żeby wysłać zabawki do maluchów z trzech przedziałów wiekowych: do pół roku, od pół roku do półtora roku, oraz powyżej 2 lat i przekonać się, które najbardziej im się spodobają. 

Rekrutację do testu rozpoczęliśmy we wrześniu. Zainteresowanie naszą zabawą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu miesiąca zgłosiło się do nas kilkadziesiąt tysięcy rodzin z całej Polski! Wybór tych, które wezmą udział w teście nie był prosty… Na szczęście udało się! Dziś możemy podzielić się z wami wynikami testu.

Jeszcze przed rozpoczęciem testu zapytaliśmy przedstawiciela marki Fisher-Price czy wie, która zabawka najbardziej przypadnie dzieciom do gustu. Powiedział, ze: 

Ciężko jest przewidzieć, która zabawka będzie faworytem rodziców. Są one skierowane do różnych grup wiekowych – i z pewnością w każdej z nich znajdzie się produkt, który wzbudzi największą aprobatę rodziców.

Miał on racje, bo pośród zabawek skierowanych do różnych grup wiekowych znaleźli się faworyci. Z grupy zabawek dla najmłodszych dzieci ulubioną jest Przenośny Fotelik Bujaczek. Jak napisała pani Martyna: 

Przenośny fotelik - bujaczek to idealne rozwiązanie dla malucha mającego 5 miesięcy:) Moja córka może spędzać w nim pól dnia. Zabawki, które ma nad główka spełniają swoja role:) Czasem próbuje wziąć do buźki, lecz są za daleko, wiec o własnych silach próbuje się podnosić do pozycji siedzącej, aby tylko zjeść zabawkę;) A gdy tylko ściągamy zabawki mamy fotelik, na którym uczymy się poznawać nowe smaki i nie kręcimy się podczas posiłku. Wibracje uspokajają, a czasem przyczyniają się nawet do zaśnięcia;) Z całego serca polecam.

W kategorii zabawek przeznaczonych dla dzieci od 6 do 18 miesięcy, najbardziej spodobała się Edukacyjna Stacja Szczeniaczka. Mama Marlena razem synem Kacperkiem mieli okazje ja testować i są pod wrażeniem:

Ta Stacyjka przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Jest nie tylko wspaniałą zabawką, ale też świetnym nauczycielem. Uwielbiam patrzeć jak mój Synek chętnie podchodzi do niej kilkanaście razy na dzień i co chwilę kładzie inny klocek na czytniku. Cieszę się, że mogliśmy zostać testerem, bo aż takiego zainteresowania zabawką przez moje Dziecko jak w tym przypadku nie widziałam. Owszem cieszy się na każdą nową rzecz, ale za chwile idzie ona w zapomnienie. Tutaj tak nie jest i już wiem, że to będzie zabawka, która posłuży nam nie tylko do końca działu wiekowego, jak napisano na pudełku, ale też o wiele dłużej.

Mamy zwracały uwagę na to, czy produkty podobają się dzieciom i potrafią przykuć ich uwagę na dłużej. Kolejną bardzo istotną kwestią jest dla nich bezpieczeństwo podczas zabawy. Na szczęście - jak zwróciła uwagę pani Marlena - Edukacyjna Stacja Szczeniaczka spełniła jej oczekiwania, również pod tym względem:

Nie boje się o bezpieczeństwo mojego Dziecka podczas zabawy Stacyjka, bo wiem, ze to solidnie i starannie wykonana zabawka. Nie ma obawy, ze jakiekolwiek dziecko zrobi sobie nią krzywdę. Jest kolorowa, dobrze wykonana, ładnie świeci i gra, a to ważna zaleta, bo przyciąga wzrok. Uważam, ze Fisher-Price przeszedł sam siebie projektując taka Stacje i namawiam rodziców na jej zakup, bo naprawdę warto! Moja ocena to 10 na 10!

Wśród produktów dla najstarszych dzieci – do dwóch lat – pojawiły się Żabka-mierz ze mną, Muzyczna Farma Małego Odkrywcy, czy Sterowana Gąsieniczka. To zabawki kolorowe, interaktywne i bardzo angażujące. Najwyżej oceniany przez małych testerów był Movi Mistrz Zabawy -  uczący robot, który zachęca do ruchu (np. naśladowania różnych zwierząt) i nauki. Panią Hannę z Lublina zdecydowanie przekonały jego funkcje: 

Zachwyt to mało powiedziane. Zabawa absorbuje dziecko całkowicie, cały wieczór i oczywiście już od 6:20 rano. Na szczęście Movi sam potrafi zająć dziecko także rodzice mają jeszcze chwilę odpoczynku J Dziecko wykonuje zadania ruchowe, zgaduje zagadki, odpowiada na pytania. Jest wszystko, co tylko sobie można wyobrazić. A i młodsze dziecko zachwycone, bo świeci, mówi, no i oczywiście można za nim pobiegać kiedy jeździ. Polecam serdecznie.

Jeśli chcesz poznać opinie o wszystkich testowych zabawach wejdź TU>>.