Dywan dla chłopca. W ulicę czy we wzory? Jaki dywan wybrać do pokoju chłopca?

Dywan dla chłopca w postaci ulicy to klasyka gatunku. Czy przetrwał próbę czasu? Na rynku mamy wiele dostępnych modeli z takim wzorem, każdy może tutaj wybierać i przebierać w różnych rodzajach. A może czas, żeby postawić na coś innego? Jak wybrać dywan do chłopięcego pokoju?

Dywan dla chłopca. Jak wybrać najlepszy?

Dywan dla chłopca, niekiedy odpowiedni wybór takiego elementu dekoracji wnętrza jest niezmiernie trudny. Najlepszym sposobem na wybrnięcie z trudnych decyzji, co do doboru odpowiedniego modelu jest postawienie sobie pewnych wytycznych przed zakupami. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę?

Dywany dla dzieci. Z czego powinny być zrobione?

Dywany dla dzieci - dobrze dobrane mogą wpłynąć na pozytywną metamorfozę całego pokoju. Produkowane są głównie z czterech rodzajów materiałów. Generalnie, to te same wyroby jak w przypadku innych dywanów, z przeznaczeniem do każdego pomieszczenia w domu. Na rynku znajdziemy takie produkty jak:

  • Dywan wykonany z poliestru. Jest bardzo popularny a jego najlepszą zaletą jest to, że z czystym sumieniem można go prać, dlatego też zdecydowanie wygrywa w kategorii łatwości w utrzymaniu czystości. Chociaż nie jest on plamoodporny. Podobnie jak inne materiały syntetyczne będzie on nisko alergizujący.
  • Dywan wykonany z wełny. Materiał ten ma długą historię, przez szereg lat był niezmiernie ceniony przez konsumentów. Jednakże, z racji tego, że jest to materiał naturalny, będzie on posiadał jedną sporą wadę - nie jest polecany dla alergików
  • Dywan bawełniany. W przypadku tego materiału raczej nie ma wielkiego boom zakupowego wśród wielbicieli aranżacji wnętrz. Jest to spowodowane faktem, iż taki dywan będzie stosunkowo mniej wytrzymały oraz znacznie cieńszy, co może być decydującym czynnikiem, jeżeli chodzi o estetykę.
  • Dywan wykonany z akrylu. Tutaj będziemy mieć do czynienia z podobnymi właściwościami jak w przypadku dywanu wełnianego (również podobny wygląd) z tą różnicą, iż syntetyczne materiały są nieco mniej uczulające. Tak więc charakteryzował się on będzie solidnym splotem, dobrą izolacją oraz podobnie jak wełniany odpowiednik dużą odpornością na plamy.

Ogólnie rzecz ujmując każdy dywan, niezależnie od materiału, jeżeli będzie posiadać krótkie włosie, będzie łatwiejszy do czyszczenia. Okaże się to pomocną właściwością w przypadku alergii na roztocza, chociaż tutaj zdecydowanie lepiej będzie całkowicie zrezygnować z dywanu w domu.

Dywany do pokoju chłopca. Jaki wybrać?

Dywan do pokoju chłopca może posiadać różną strukturę oraz wzory. W ostatnich czasach pojawiły się przykładowo dywany pluszowe czy włochate. Klasyfikujemy je jako dywany typu shaggy, które są niezmiernie miłe w dotyku i ciepłe. Takie dywany mogą stanowić bardzo dobrą alternatywę dla dziecka, jeżeli nie jest ono nastawione na wzorzyste dziecięce modele. Przy tym wyborze nie będziemy się martwić rychłą wymianą, gdy chłopiec wyrośnie z bajkowych, wielobarwnych zainteresowań. Dywan pluszowy może zatem przetrwać jeszcze przez fazę młodzieżową. Zaletą takiego dywanu jest łatwość sprzątania w przypadku posiadania zwierząt w domu. Sierść psa czy kota nie wbija się w włókna jak w przypadku normalnych egzemplarzy z krótkim włosiem. Łatwo jest pozbyć się sierści przy pomocy odkurzacza. Należy tutaj również wspomnieć o wielkim wyborze kolorystycznym. Włókna są barwione, dlatego też mogą przybrać wiele kolorów. Najczęściej w tej kategorii ze względu na panujące trendy, wybieramy odcienie szarości lub turkusy.   

Wzory dywanów dla chłopca. Które z nich są najbardziej pożądane?

Wzory dywanów dla chłopca - w tej kategorii sentymentalnie króluje ulica. Obok niej sięgamy równie często po dywan imitujący murawę stadionu. Najczęściej podejmujemy wybór kierując się zainteresowaniami chłopców lub ze względu na wystój panujący w pokoju. Najlepszym rozwiązaniem na dobór idealnego wzoru dywanu do pokoju dziecka jest pozostawienie wyboru małemu lokatorowi. Na pewno będzie on zadowolony z faktu, iż jest zaangażowany w aranżację swojego własnego pokoju. 

Dywan chłopięcy - duży, mały a może 3D?

Dywan chłopięcy w 3D jest stosunkowo nowym wynalazkiem, jednakże bardzo otwarcie staje się dobrą alternatywą dla tradycyjnego dywanu. Jest to o wiele ciekawszy element dekoracyjny pokoju, który może stanowić również plac zabaw.

Kiedy dobór odpowiedniego wzoru nie stanowi problemu, najczęściej rodzice zastanawiają się jakiej wielkości powinien być dobry dywan dla chłopca. Lepiej kupić duży, który będzie dopasowany do wielkości pokoju, czy też mniejszy, taki do położenia na środku pomieszczenia lub obok łóżka? Mniejszy dywan będzie praktyczniejszy jeżeli chodzi o sprzątania, natomiast może się nie sprawdzić zbytnio w przypadku gdy dzieci zaczynają biegać po pokoju. Dziecko może się poślizgnąć na takim dywanie i przewrócić. W takich sytuacjach lepiej sprawdzi się dywan na cały pokój.

Dywan w ulice, czyli wracamy do dzieciństwa lat 90.

Dywan w ulice z łatwością można by scharakteryzować jednym zdaniem - jeżeli coś jest dobre, to nie należy tego zmieniać. Tak jest właśnie w tym przypadku. Taki dywan jest nie tylko elementem dekoracyjnym, czy pewnego rodzaju umileniem stawianych kroków po podłodze, jest to przede wszystkim świetna plansza, która może zostać użyta do różnych zabaw. Taka ulica plus małe samochodziki to gotowe zajęcie na miesiące.

Więcej o: