Kolory farb do pokoju dzieci - czy wszechobecne szarości na ścianach przemalujemy w 2020 na classic blue?

Kolory farb do pokoju - w tej kategorii przez wiele sezonów, królowały nam szarości w każdym możliwym odcieniu. Czy teraz zostaną one zdominowane przez trend roku 2020 - classic blue? A jak to się ma w stosunku do dzieci i ich królestwa w domu?

Kolory farb do pokoju - co wybieramy najczęściej?

Cała sprawa z odpowiednim doborem farby zależy od kilku czynników. Przede wszystkim do jakiego pomieszczenia dedykujemy dany kolor, nasze osobiste preferencje, ogólny wystrój oraz styl przewodni w naszym domu. Dodatkowo ważne jest oświetlenie i wielkość pomieszczeń. Za pomocą odpowiednich kolorów możemy powiększyć, czy też rozjaśnić wybrany pokój i na odwrót. Możemy stworzyć przytulne i komfortowe odczucie w za dużej przestrzeni. Jeśli chodzi o kolory ścian, preferencje są bardzo różne, choć standardowe wybory kolorów farb do pokoju zazwyczaj oscylują wokół bardzo bezpiecznych barw. Takich, które z całą pewnością będę dobrze komponować się z każdym rodzajem mebli oraz wykończeń. Zdecydowanie wolimy ściany w spokojnych odcieniach, chociaż kilka sezonów temu był chwilowy boom na bardzo nasycone i wyraziste kolory.

Należy pamiętać, że dużo lepiej odpoczywa się w stonowanych barwach. Dlatego też takie ściany są w szczególności polecane do sypialni, w innych pomieszczeniach mamy dużo więcej swobody. Jeżeli chodzi o same barwy i pewnego rodzaju rankingi popularności - teraz do pierwszoplanowej roli wysunął się classic blue, który raczej nie może zostać zaliczony do odcieni o charakterze stonowanym i spokojnym. Czy jest to zatem zapowiedź idących zmian w trendach wnętrzarskich?

Kolory ścian w pokoju chłopca - czy w dalszym ciągu mali rycerze preferują niebieski?

Kolory ścian w pokoju chłopca wpisują się chyba najlepiej w najnowszy kanon. Można powiedzieć, że classic blue, jest tam gościem na porządku dziennym. Zdecydowanie powinniśmy jednak pozostawić pewną dozę wyboru dziecku, co z pewnością pozwoli na rozwój kreatywnego myślenia, a także pozwoli kształtować wyobraźnię od najmłodszych lat życia.

Statystycznie rzecz ujmując, dalej prym wiedzie kolor niebieski. Decydują się na niego zarówno sami chłopcy jak i rodzice.

Poza niebieskim popularne w pokojach dla chłopców są też - zieleń oraz szarości. Często decydujemy się także na czarną farbę tablicową, która jest niezmiernie praktyczna. Wybieramy raczej jedną ścianę na takie rewelacje, rzadziej jest to cały pokój

Kolory ścian w pokoju dziewczynki, czyli standardowy pudrowy róż

Kolory ścian w pokoju dziewczynki? Na takie pytanie odpowiadamy zgodnie - róż, róż i jeszcze raz róż. Jednak podobnie jak w przypadku chłopców, dziewczyny także powinny mieć tutaj swoje veto.

Pewną odmianą będzie tutaj pokój dla małych dam w kolorach fioletowych, czy też w turkusach, które są ostatnio stosunkowo często wybierane. Z racji tego, że szare ściany przez długie lata były najpopularniejsze, też muszą się znaleźć i w tym zestawieniu. Pokój dla dziewczynki bardzo często malowany jest właśnie na różne odcienie barwy szarej (w tym przypadku zazwyczaj mamy do czynienia z umeblowaniem i dodatkami w stylu skandynawski).

Kolory ścian w pokoju młodzieżowym - twórczość młodych umysłów

Kolory ścian w pokoju młodzieżowym? Tutaj wybór jest znacznie łatwiejszy i bezproblemowy. Dzieci w takim wieku mają zazwyczaj sprecyzowane wymagania i ukształtowane upodobania kolorystyczne. Bez żadnych wątpliwości rodzice ten wybór powinni pozostawić dzieciom, wszak to one mają czuć się komfortowo w swoim własnym pokoju. Nie ma tutaj złych wyborów - z czarnych ścian również można wyczarować za pomocą własnych umiejętności, czy też projektanta wnętrz magiczne i przytulne miejsce. Kolory ścian w pokoju młodzieżowym mogą opiewać o całą dostępną paletę barw.

Jak dobrać kolory do pokoju dziecka?

Zanim zaczniemy się zastanawiać, jak dobrać kolory do pokoju dziecka musimy koniecznie sprawdzić bezpieczeństwo farb. Najbardziej wymaganymi atestami będą:

  • certyfikat hipoalergiczności
  • informacja o dyspersji farby
  • zapis o wodorozcienczalności

Wszystkie te wiadomości powinny znajdować się na etykiecie. Dopiero po sprawdzeniu niniejszych parametrów i właściwości możemy rozpocząć wybieranie odpowiedniego koloru spośród bezpiecznych farb.

Jaki kolor do pokoju dziecka i w jaki sposób go zastosować?

Jaki kolor do pokoju dziecka wybrać? Najpopularniejsze barwy zostały już przedstawione powyżej, teraz czas na to co możemy z takim kolorem zrobić. Możliwości jest sporo. Bardzo dużo rodziców urządzających pokój dla noworodka decyduje się na zestawienie wybranego przez siebie koloru z bielą. Niezwykle często przybiera to formę, w której dolna połowa ściany zostaje ozdobiona trójkątami, mającymi imitować góry. Jest to bardzo ciekawa propozycja, wybiera się zazwyczaj połączenie koloru szarego z białym. Modny jest także wzór jodełki, wszelakie pasy i inne bardziej wymagające wzory. Na pomalowane ściany często przyklejamy specjalne naklejki.

Więcej o: