Wybieramy osłony okienne do pokoju dziecka

Jakie osłony okienne zapewnią dziecku idealne warunki do nauki i snu? Jak za ich pomocą utworzyć wyjątkową dekorację wnętrza? Wspólnie z firmą ANWIS przedstawiamy kilka sprawdzonych porad.

Kształty i kolory - nasi sprzymierzeńcy

Rolety i żaluzje wykonane z materiału ocieplą każde wnętrze. Delikatne barwy połączone z ciekawym printem rozbudzą wyobraźnię maluchai sprawią, że jego pokój stanie się ulubionym miejscem zabaw. Znajdziemy wśród nich różne motywy, np. związane z przyrodą, czy wzorami geometrycznymi.

Wybierając kolory osłon możemy posłużyć się psychologią koloru. Niebieskie oraz jasnozielone działają wyciszająco. Takie barwy często stosowane są w sypialniach oraz w miejscach, które mają służyć odpoczynkowi, użyte w pokoju dziecka zapewnią mu lepsze warunki do spania. Żółte sprawdzą się z kolei w pokoju ucznia, badania wykazują, że skutecznie poprawiają naszą koncentrację. Ciekawym akcentem mogą okazać się osłony utrzymane w energetycznych kolorach, takich jak czerwony czy fioletowy. Z pewnością pobudzą nasze dzieci do działania. Najlepiej jednak sprawdzą się na małych oknach, gdyż użyte w nadmiarze mogą działać przytłaczająco.

Osłony okienne w pokoju dzieckaOsłony okienne w pokoju dziecka Fot. anwis, materiały partnera

Wizualny komfort oświetlenia

Osłony okienne pomogą kontrolować poziom zaciemnienia wnętrza. W przypadku osłon tkaninowych dobrym rozwiązaniem są materiały blackoutowe, które blokują dopływ promieni słonecznych do wnętrza. Tym samym zabezpieczają je przed jego nadmiernym nagrzewaniem. Doskonale sprawdzą się w pokojach małych dzieci, które potrzebują spokojnego snu w ciągu dnia. W takich pomieszczeniach możemy również wybrać rolety lub plisy składające się z dwóch tkanin: transparentnej i zaciemniającej. W łatwy sposób zmienimy ich proporcje, uzyskując większą kontrolę nad naturalnym światłem. Co ważne, tkaniny oferowane przez firmę ANWIS  są łatwe w utrzymaniu czystości. Idealnie nadadzą się więc dla dzieci wrażliwych na alergeny. Równie praktycznym rozwiązaniem są żaluzje poziome, które mogą być wykonane z drewna, bambusa, aluminium lub PCV. Z łatwością wkomponujemy je w wystrój każdego wnętrza, a możliwość ustawienia kąta wpadania światła, pozwoli nam znaleźć pozycję zapewniającą dziecku odpowiednie warunki do nauki i odpoczynku.

Postaw na bezpieczeństwo

Renomowani producenci systemów osłonowych posiadają szeroki wachlarz rozwiązań, które pomogą nam stworzyć przestrzeń bezpieczną dla dziecka. Warto więc zwrócić uwagę, czy wybierane przez nas osłony posiadają odpowiedni atest. Tylko certyfikowane rozwiązania są w stanie zagwarantować skuteczność ich działania, gdyż zostały poddane odpowiednim testom.

W ofercie produktowej ANWIS znajdziemy zabezpieczenia, odpowiadające europejskiej normie PN-EN 13120+A1:2014-04. Zgodnie z nią wszystkie osłony okienne wyposażone są w zrywalny łącznik, który przerwie pętle w przypadku działania siły nacisku na sznurek lub łańcuszek. Równie istotnym zabezpieczeniem jest napinacz. W produktach sterowanych sznurkiem pełni funkcję uchwytu, wokół którego możemy owinąć nadmiar sznurka pozostałego po podniesieniu osłony. W tych obsługiwanych łańcuszkiem, koraliki możemy wpiąć w zaczep, zapobiegając ich swobodnemu opadaniu. Jeśli zdecydujemy się na osłony z opcją Child Safety otrzymamy także odpowiednio dopasowaną długość mechanizmu sterującego. W ten sposób końcówka pętli będzie znajdowała się na bezpiecznej wysokości od podłogi, poza zasięgiem dziecka.

Osłony okienneOsłony okienne Fot. anwis, materiały partnera

Na rynku dostępne są również osłony, które nie posiadają zewnętrznych elementów sterujących. Wówczas mogą być obsługiwane przy użyciu uchwytów sterujących lub elektrycznie, za pomocą pilota lub urządzeń mobilnych.

Poszukując osłon okiennych do pokoju dziecka wybierzmy takie, które zapewnią wizualny komfort oświetlenia. Pamiętajmy przy tym, żeby wybrane wzory i kolorystyka nie dominowały wnętrza, lecz były jego aranżacyjnym dopełnieniem. Tylko właściwie dobrana osłona, wyposażona w bezpieczny mechanizm sterujący, pomoże nam stworzyć idealne warunki dla naszych pociech.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.