Urocze ręczniki z kapturem dla maluchów

Szukasz ręcznika kąpielowego dla niemowlaka? Mamy coś naprawdę fajnego - ręcznik z kapturem, który po wyjęciu maleństwa z wanienki ochroni jego główkę przed chłodem. Urocze zwierzątka zdobiące ręczniki sprawiają, że cieszą się one ogromną popularnością!

Kąpiel to bardzo ważna część rytuału pielęgnacyjnego każdego niemowlęcia. Kompletując wyprawkę, nie można zapomnieć o ręczniku. Warto podkreślić, że bardzo delikatna skóra noworodka będzie tolerować jedynie naprawdę delikatne materiały. Najlepiej jeśli ręcznik dla noworodka jest wykonany w 100% z bawełny lub włókna bambusowego. Nie zapominajmy, że ręcznik malucha powinien być prany w specjalnym proszku, w temperaturze nie wyższej niż 60 stopni!

Ręcznik kąpielowy z kapturemRęcznik kąpielowy z kapturem Fot. smyk, materiały partnera

Ogromną popularnością wśród rodziców cieszą się ręczniki typu poncho z kapturkiem. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych ręczników kąpielowych. Materiał ozdobiony bajkowymi postaciami lub zwierzątkami wywoła uśmiech na twarzy niemowląt i starszychh maluchów. Ręczniki poncho są miłe i miękkie. Uwielbiają je zarówno dzieci jak i rodzice, którzy chcą ustrzec dziecko przed przeziębieniem po kąpieli. Kaptur to super sprawa - pozwoli otulić malucha i utrzymać odpowiednią temperaturę całego ciała, również główki. Kaptur umieszczony jest w jednym z rogów ręcznika. Standardowy rozmiar takiego ręcznika to 100x100 cm, znajdziemy też modele większe i mniejsze.

Pamiętajmy, że dzieci bardzo szybko rosną. Kupując ręcznik z kapturem, warto od razu wybrać model w nieco większym rozmiarze, który posłuży maluchowi dłuższy czas

Więcej o: