Podróżowanie z dzieckiem. Wybrałyśmy najlepsze foteliki samochodowe Cybex

Podróż z dzieckiem w aucie to zmora wielu rodziców. Nie warto jednak rezygnować z wakacyjnych planów - czasem wystarczy odpowiednie przygotowanie, a podróż stanie się znacznie przyjemniejsza. W naszym zestawieniu znajdziecie najlepsze foteliki samochodowe marki Cybex, które zagwarantują dziecku bezpieczeństwo na każdym etapie jego rozwoju.

Fotelik samochodowy dla dziecka - modele dla niemowlaka

Dla niemowlakaDla niemowlaka Fot. Materiały promocyjne Partnera

Podróż z niemowlęciem zawsze powinna być dostosowana do jego preferencji, dlatego należy ustalić porę wyjazdu na godzinę, kiedy nasza pociecha jest śpiąca. Niemowlaki zazwyczaj przesypiają większość czasu, więc nie będzie to trudne zadanie. Przed podróżą zadbaj o komfort i bezpieczeństwo pociechy. Kluczowym elementem będzie wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka. Najważniejsze kryterium to oczywiście wiek oraz waga dziecka. Dla niemowlaka będzie to kategoria 0-13 kg. Foteliki niemowlęce marki Cybex cechuje składana budka, zapewniająca optymalną ochronę główki dziecka oraz wygoda w montażu i przenoszeniu.Te modele można wpinać do wózka zamiast gondoli, co jest niezwykle przydatną opcją w czasie podróżowania. Zobacz nasze typy!

Fotelik samochodowy dla dziecka - modele rosnące wraz z dzieckiem

Foteliki samochodowe CybexFoteliki samochodowe Cybex Fot. Materiały promocyjne Partnera

Podróż ze starszym dzieckiem będzie tak samo wymagająca, jak z niemowlakiem. W przypadku starszaków, jeśli podróżne plany na to pozwalają, warto wyjechać wieczorem, najlepiej około godz. 21, gdy dziecko będzie zmęczone po całym dniu aktywności. Szybciej zaśnie w aucie. Wyjazd z samego rana, zaraz po przebudzeniu może być kłopotliwy. Wyspane dziecko nie będzie chciało spokojnie siedzieć w foteliku, wówczas musimy zapewnić mu rozrywkę. Dobrym pomysłem będą wspólne piosenki czy zgadywanki. Weźmy ze sobą również ulubione zabawki. By każda jazda samochodem była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna - warto wybrać fotelik samochodowy wysokiej jakości. Dla kilkumiesięcznego dziecka możesz wybrać model  9-36 kg. Jego konstrukcja rośnie wraz z dzieckiem, co gwarantuje mu swobodę ruchu i zapewnia bezpieczeństwo. Zazwyczaj taki fotelik kosztuje nieco więcej, ale posłuży długie lata - do ok. 12. roku życia naszej pociechy. Przedstawiamy foteliki samochodowe Cybex - marka jest zdobywcą ponad 200 nagród w europejskich testach bezpieczeństwa! 

Fotelik samochodowy - dla starszaków

Dla starszakówDla starszaków Fot. Materiały promocyjne Partnera

W trakcie podróży, gdy dziecko marudzi i jest niespokojne - róbcie przystanki. Można na to wybrać miejsca, gdzie znajdują się place zabaw lub coś, co warto pokazać dziecku, co go zainteresuje – zwierzęta na łące, miejsca do karmienia zwierząt w lesie. Jeszcze przed podróżą warto wyposażyć się również w odpowiednie leki – np. gdy dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną. Na rynku są różnego rodzaju syropy (dla mniejszych dzieci) i tabletki (dla starszych), które sprawią, że podróż upłynie bez przykrych niespodzianek. Fotelik samochodowy dla starszego dziecka (model 15-36 kg) charakteryzuje się tym, że jest montowany zawsze przodem do kierunku jazdy. Marka Cybex tworzy foteliki, które cechuje bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz niepowtarzalny design. Zostały tak zaprojektowane, by zapewniać starszemu dziecku komfort podczas podróży. Sprawdź nasze typy!

Więcej o: