Baby shower - podpowiadamy, jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy

Baby shower, czyli przyjęcie na cześć przyszłej mamy, cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce. Warto zorganizować taką niespodziankę siostrze czy przyjaciółce, która spodziewa się dziecka. Zobacz, jakie dekoracje wybrać na przyjęcie i co podarować przyszłej mamie.

Baby shower - kiedy i kto organizuje?

Pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych. W dosłownym tłumaczeniu baby shower to „dziecięcy prysznic” - w praktyce oznacza obdarowywanie przyszłej mamy upominkami z okazji zbliżających się narodzin maluszka. To czas rozmów i przekazywania swoich doświadczeń przez doświadczone mamy. Najczęściej rolę organizatorki przyjęcia przejmuje bliska przyjaciółka, siostra czy kuzynka. Gdy stan zdrowia jej na to pozwala baby shower może zorganizować również... przyszła mama. Ważne, by nie została z tym sama i mogła liczyć na pomoc najbliższych. To ma być jej dzień, dlatego warto zaproponować wyręczenie w niektórych obowiązkach. Wspólnie z koleżankami możesz podzielić się sprawami organizacyjnymi takimi jak: menu, zaproszenie gości czy dekoracje. Jeśli pragniesz sama zorganizować niespodziankę, najpierw delikatnie wypytaj, czy przyszła mama sobie tego życzy. Niektórzy wolą nie kompletować dziecięcych akcesoriów i ubranek przed rozwiązaniem, by nie zapeszyć. Przyjęcie nie jest też wskazane, gdy kobieta źle znosi ciążę lub istnieje ryzyko poronienia.

Dekoracje na stółDekoracje na stół Fot. Materiały promocyjne Partnera

Baby shower najlepiej zaplanować w trzecim trymestrze - przyszła mama czuje się wtedy zdecydowanie lepiej niż na początku ciąży. Ciąża jest już stabilna, przyszli rodzice przeważnie znają już płeć dziecka, więc większość wyprawki dla maluszka jest skompletowana - ciężarna ma wówczas więcej czasu dla siebie. Przyjęcie można zorganizować w restauracji lub w domu. Latem przyjęcie dla przyszłej mamy możesz przygotować w ogrodzie - jeśli warunki na to pozwalają. Pamiętaj, by nie planować baby shower na późne godziny wieczorne żeby nie przemęczać przyszłej mamy. 

Dekoracje na baby shower

Baby showerBaby shower Fot. Materiały promocyjne Partnera

Organizując baby shower, masz szeroki wybór dekoracji, które podkreślą charakter przyjęcia. Warto wybrać te akcesoria, które nawiązują do tematyki imprezy - wykorzystaj banery, girlandy lub kolorowe pompony. Przyszłej mamie można podarować specjalną szarfę np. z napisem „Mummy To Be”. Świetnym pomysłem będą również rekwizyty do zdjęć - pamiętaj o fotorelacji, tak ważny dzień trzeba udokumentować, by po latach móc do niego wrócić wspomnieniami. Coraz więcej sklepów internetowych oferuje akcesoria z motywem przewodnim utrzymane w tej samej kolorystyce - od zaproszeń na przyjęcie po dekoracje stołu czy akcesoria dla gości. Niezastąpionym elementem na każdym baby shower jest tort z pieluszek, który może być doskonałym podarunkiem dla przyszłej mamy. 

It's a girl - baby shower dla dziewczynki

Gdy na świat ma przyjść dziewczynka, najczęściej wybiera się ubranka i akcesoria w odcieniu różu. Wykorzystaj ten kolor również na baby shower. Urocze akcesoria w tym kolorze spodobają się każdej przyszłej mamie, a dziewczęce motywy zachwycą również zaproszonych gości. Nie zapomnij o balonach z helem, które uświetnią przyjęcie. Możliwości są ogromne - różne odcienie, wzory i kształty. Sprawdź co wybrać!

It's a boy - baby shower dla chłopca

Mamom, które noszą pod sercem małego mężczyznę, na pewno spodobają się ozdoby w chłopięcym stylu. Balony w kształcie samochodów, piłek czy postaci z bajek będą świetnym pomysłem. Akcesoria warto utrzymać w niebieskiej tonacji - dobrym wyborem będą dekoracje w kolorze baby blue

Prezenty dla mamy i maluszka

Prezenty na Baby showerPrezenty na Baby shower Fot. Materiały promocyjne Partnera

Warto przemyśleć także kwestię podarunków. Wraz z zaproszonymi gośćmi możecie zastanowić się nad wspólnym prezentem dla przyszłej mamy - z pewnością ucieszą ją praktyczne podarunki, które przydadzą się już niebawem, m.in. specjalna poduszka do karmienia, monitor oddechu czy chusta do noszenia dziecka. Można zdecydować się również na skromne upominki - przyszła mama na pewno doceni butelkę czerwonego wina... oczywiście bezalkoholowego. Dla malucha wybierzmy niemowlęce body, spersonalizowane zabawki, np. z imieniem dziecka czy pamiątkowe albumy. Świetnym upominkiem będą również gadżety,  takie jak pudełko na pierwszy ząbek czy zawieszki do smoczka.

Więcej o: