Ciekawe prezenty dla dzieci w różnym wieku. Podpowiemy ci, co warto kupić

Szukasz odpowiedniego prezentu dla swojej pociechy? Zbliżają się jej urodziny lub planujesz prezent na Dzień Dziecka? Jeśli nie wiesz, co kupić, koniecznie zobacz, jakie mamy dla ciebie propozycje!

Znalezienie odpowiedniego prezentu dla dziecka bywa trudne. Oczywiście można zainwestować w zabawkę, to nic złego, ale czasem warto też pomyśleć o czymś, co pomoże w prawidłowym rozwoju twojej pociechy i rozwinie jej umiejętności. Istnieje wiele prezentów, które łączą zabawę z nauką i ruchem. Jeśli więc właśnie szukasz takiego podarunku, zobacz kilka naszych propozycji! 

Zabawki dla dzieci w różnym wieku 

Prezenty zabawkiPrezenty zabawki / fot. Pixabay, mat. partnerów

Dla najmłodszych dzieci proponujemy zabawki edukacyjne i interaktywne. Dzięki nim dziecko może nauczyć się prostych słówek, cyferek czy kolorów. Interaktywna zabawka w kształcie uroczego zwierzątka nauczy twoje dziecko opiekuńczości. Dziecko z pewnością pokocha mówiącego i ruszającego się pluszaka. Możesz też zainwestować w zabawki uczące codziennych czynności - plastikowe kuchenki, piekarniki, narzędzia itp. Dla starszych dzieci świetnym pomysłem będą puzzle, które rozwijają zdolności manualne, cierpliwość oraz kreatywne myślenie. Innym pomysłem może być też zestaw kredek lub flamastrów z kolorowankami

Gry planszowe 

Prezenty - gry planszowePrezenty - gry planszowe / fot. pixabay, mat. partnerów

Ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka może być gra planszowa. Niektóre z nich są również edukacyjne i uczą dzieci słówek lub cyferek. Większość gier ma też za zadanie uczyć dziecko mądrej rywalizacji i akceptowania porażek lub satysfakcji z wygranej. Gra planszowa to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem na wspólnej zabawie i nauce. Cała rodzina może grać i dobrze się bawić! Zamiast gry komputerowej kup więc dziecku grę planszową i baw się razem z nim. 

Książki i płyty dla dzieci 

Prezenty książki dla dzieciPrezenty książki dla dzieci / fot. pixabay, mat. partnerów

Książka to idealny prezent dla dziecka w każdym wieku. Nigdy nie jest za wcześnie na rozpoczęcie przygody z czytaniem. Najpierw oczywiście to ty będziesz czytać swojemu dziecku, z czasem zacznie ono już czytać samodzielnie. Im wcześniej przyzwyczaisz je do książek, tym szybciej rozwiniesz w nim pasję czytania. Być może w przyszłości chętnie będzie sięgać po kolejne lektury? Czytanie dziecku rozwija wyobraźnię. Dla najmłodszych dzieci dostępne są książeczki, w których przeważają obrazki. Dzieci uwielbiają je oglądać. To również świetny sposób na spędzenie z dzieckiem wolnego czasu. Starszym pociechom możesz kupić zbór ciekawych opowiadań. Będą zachwycone! Dobrym wyborem będą też płyty z bajkami albo audiobooki dla dzieci. 

Więcej interesujących prezentów dla dzieci znajdziesz w naszym przeglądzie poniżej!