Modne i niedrogie meble oraz dodatki do pokoju dla dziecka

Oczekujesz przyjścia na świat swojej pociechy? A może chcesz na nowo urządzić pokój dla swojego dziecka? Jeśli tak, zapewne stoisz przed koniecznością wyboru mebli i dodatków. W naszym zestawieniu znajdziesz stylowe produkty, dzięki którym pokój twojego dziecka nabierze charakteru i ciepłego klimatu. Wybrałyśmy piękne zasłony, stylowe lampy, nietuzinkowe półki oraz ciekawe zabawki i akcesoria. Wszystko w przystępnych cenach. Dodatkowo mamy dla was kody rabatowe!

Wskazówki przy urządzaniu pokoju dla dziecka 

Stylowa i praktyczna aranżacja pokoju dla dzieckaStylowa i praktyczna aranżacja pokoju dla dziecka shutterstock.com

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Warto, aby był on urządzony praktycznie, bez zbędnych przedmiotów w postaci zabawek czy misiów, które tylko zbierają kurz. Proponujemy odejść od krzykliwych kolorów i postawić na delikatne, neutralne barwy. Wybór kolorystyki, w jakiej utrzymany będzie dziecięcy pokój, ma kluczowe znaczenie dla kolejnych kroków aranżacyjnych. Wnętrze powinno być radosne i przytulne, ale nie krzykliwe. Dlatego zrezygnujcie z łączenia ze sobą bardzo kontrastowych kolorów. Męczą one wzrok, a w pomieszczeniach o niedużym metrażu mogą być przytłaczające. Postawcie natomiast na kolor biały, beżowy, jasne odcienie różu czy niebieskiego. Do pokoju wstawcie tylko potrzebne meble - dziecko lubi mieć przestrzeń do zabawy, dlatego warto zostawić sporo miejsca na podłodze. 

Na wszystkie przygotowane przez nas produkty z kodem POBUDKA otrzymacie 10% rabatu. Dodatkowo, jeśli są to wasze pierwsze zakupy i wydacie na nie min. 199 zł, otrzymacie 20 zł po zapisaniu się do newslettera.

Modne i niedrogie meble oraz dodatki: zasłony 

Klimatyczne zasłony do pokoju dla dzieckaKlimatyczne zasłony do pokoju dla dziecka shutterstock.com

Zasłony do pokoju dziecięcego to ważny element aranżacji. Zwykle do pokoju dziecka wybieramy zasłony czy rolety z kolorowymi i rozweselającymi wnętrze motywami. Zwróćmy też uwagę na ich praktyczną stronę - materiał na zasłonki do pokoju dziecięcego lub rolety dla dzieci powinien być przystosowany do prania w pralce w wysokiej temperaturze. Dzięki ładnym zasłonom, narzucie na łóżko czy poduszkom możemy dopełnić aranżację pokoju dziecięcego i sprawić, że będzie on jeszcze przytulniejszy. Ale również tutaj kierujmy się zasadą umiaru. Nie wprowadzajmy zbyt wielu nowych kolorów lub motywów – niech nawiązują do tych, które już są obecne w innych elementach wystroju. Wtedy całość będzie wyglądała harmonijnie. 

Modne i niedrogie meble oraz dodatki: półki na ścianę 

Ciekawa i nietuzinkowa półka do pokoju dziecięcegoCiekawa i nietuzinkowa półka do pokoju dziecięcego materiały partnera

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, warto wziąć pod uwagę potrzeby dziecka, ale także swoje. Jeśli chcemy, aby zabawki były wyeksponowane, zdecydujmy się na odkryte półki. Natomiast jeżeli wolimy porządek, a nadmiar przedmiotów nas przytłacza, lepiej wybrać jeden większy, zabudowany regał z mnóstwem półek, koszy i szuflad, które pomieszczą wszystkie skarby naszej pociechy. Pamiętajmy przy tym, aby mebli w pokoju dziecięcym nie było zbyt dużo, gdyż wtedy łatwo go zagracić. W końcu pokój dziecięcy ma służyć także jako miejsce do zabawy. Aranżując pokój dziecięcy, bierzcie pod uwagę to, że wasze dziecko szybko rośnie, szybko też zmieniają się jego potrzeby. Dlatego jeśli nie zamierzacie zmieniać wystroju pokoju co 2-3 lata, lepiej zdecydować się na uniwersalne motywy czy fronty mebli, które nie znudzą się dziecku i będą atrakcyjne przez dłuższy czas.

Modne i niedrogie meble oraz dodatki: lampy

Stylowa lampa do pokoju dla dziecka w pięknym, kwiatowym wzorzeStylowa lampa do pokoju dla dziecka w pięknym, kwiatowym wzorze materiały partnera

Pokój dziecięcy pełni wiele funkcji, dlatego powinien być wyposażony w kilka źródeł światła przydatnych w różnych sytuacjach. Do czytania, rysowania oraz układania puzzli przyda się mocniejsze światło, natomiast do usypiania może być niezbędna lampka o nieco przygaszonym świetle. Niektóre dzieci boją się spać w ciemnym pokoju, a wtedy warto zaopatrzyć się w specjalną lampkę nocną, która będzie dawać jedynie delikatną poświatę. Ciekawym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym są lampy sufitowe o regulowanym stopniu naświetlenia oraz regulowane reflektorki sufitowe, które pozwolą oświetlić akurat te strefy pokoju, z których korzysta dziecko.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.