Prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Wybieramy najciekawsze propozycje dla chłopca i dziewczynki

Wybierasz się na Pierwszą Komunię Świętą albo jesteś rodzicem dziecka, które oczekuje na tę uroczystość? Jeśli tak, pewnie zastanawiasz się, jaki prezent możesz kupić. Mamy dla ciebie kilka propozycji.

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Nie ukrywajmy jednak, że każde dziecko liczy również na prezent. Co zatem kupić dziecku na Komunię, aby było zadowolone? Możliwości masz wiele. Musisz się zastanowić, czy ma to być prezent pamiątkowy, który przypomni dziecku o tym wydarzeniu, czy też zabawka bądź gra edukacyjna. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, zawsze możesz poprosić rodziców dziecka o wskazówkę. My wybraliśmy kilka propozycji, które mogą ci się spodobać! 

Pamiątkowe prezenty na Pierwszą Komunię Świętą 

Prezenty na Pierwszą Komunię ŚwiętąPrezenty na Pierwszą Komunię Świętą / fot. mat. partnerów

Jeśli nie wiesz, co kupić na Pierwszą Komunię Świętą, możesz postawić na bardzo elegancką i odpowiednią na tę okazję pamiątkę. Doskonałym pomysłem są prezenty spersonalizowane. Może to być na przykład pięknie zaprojektowana Biblia z imieniem dziecka i cytatem. Dziecko na pewno ucieszy się też ze słodkości. W sklepach znajdziesz specjalne, personalizowane czekoladki z komunijnymi obrazkami i napisami. A może ozdobny album na komunijne zdjęcia? Do prezentu możesz też dorzucić ładną kartkę. Klasycznym prezentem na Komunię są też medaliki. To dobry wybór zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. 

Prezenty na Pierwszą Komunię Święta dla dziewczynki 

Prezenty na Komunię dla dziewczynkiPrezenty na Komunię dla dziewczynki / fot. mat. partnerów

Co kupić dziewczynce na prezent komunijny? Oprócz pamiątkowych prezentów możesz postawić na zabawki lub inne akcesoria. Fajnym pomysłem może okazać się skarbonka z imieniem lub napisem, która nauczy dziecko oszczędności. Ponadto świetnie sprawdzi się śmieszna poduszka w kształcie zwierzaka albo uroczy pluszak. Inne zabawki, takie jak lalki Barbie, gry planszowe lub edukacyjne czy klocki również mogą być strzałem w dziesiątkę. Kiedyś tradycyjnym prezentem był rower. Na szczęście wiele dzieci nadal marzy o takim prezencie, więc możesz również w niego zainwestować. 

Prezenty na Komunię dla chłopca 

Prezenty na Komunię dla chłopcaPrezenty na Komunię dla chłopca fot. mat. partnerów

Prezent na Komunię dla chłopca? Tutaj również możesz postawić na fajny gadżet, jak kubek z napisem lub personalizowany kuferek na zabawki ze śmiesznym nadrukiem. Doskonale sprawdzi się modna od jakiegoś czasu hulajnoga, która jest jeszcze bardziej popularna niż rower zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Chłopiec będzie też zachwycony elektryczną lub klasyczną deskorolką, która z pewnością zachęci go do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz, aby dziecko rozwinęło umiejętności manualne, kup mu fajne klocki. 

Więcej pomysłowych prezentów na Pierwszą Komunię Świętą znajdziesz w naszym przeglądzie poniżej! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.