Co kupić dziecku na chrzest? Najciekawsze pomysły na prezent na chrzciny

Chrzest dziecka to wyjątkowe wydarzenie dla niemal wszystkich bliskich członków rodziny. I chociaż jest on ważny ze względów religijnych, to również może przysporzyć sporo stresu, kiedy wybieramy prezent dla dziecka. Co kupić na chrzciny? Wybraliśmy kilkanaście propozycji w dobrych cenach.

Prezent na chrzest - praktyczny czy pamiątkowy?

Z jednej strony mamy do wyboru prezenty, które mają znaczenie symboliczne i staną się wartościową pamiątką. Może to być łańcuszek, srebrny, grawerowany smoczek czy Biblia. Z drugiej zaś strony wiele osób decyduje się na wybór praktycznych prezentów, by wspomóc młodych rodziców. Często też zamiast konkretnego prezentu decydujemy się włożyć w kartkę z życzeniami jakąś sumę pieniędzy, by rodzice mogli spożytkować to według aktualnych potrzeb dziecka. Niemniej najważniejsza jest pamięć, a nie sama kwota, którą przeznaczymy na prezent na chrzciny. 

Prezent na chrzciny dla chłopca

Jako prezent na chrzest dla chłopca możemy wybrać np. grawerowane pamiątki ze srebra lub złota. Często są to komplety dziecięcych sztućców, skarbonki, pamiątkowe tabliczki czy ozdobne pudełeczka, np. na pierwszy ząbek. Dobrym pomysłem na prezent będzie też pamiątkowy album czy dyplom. A jeśli chcemy kupić coś specjalnie dla dziecka, może warto pomyśleć o maskotce, z którą będzie mógł dorastać. 

Prezent na chrzciny dla chłopcaPrezent na chrzciny dla chłopca kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Prezent na chrzciny dla dziewczynki

Każdy z prezentów dla chłopców, który wcześniej wymieniliśmy znajdziemy w sklepach również w wersji dla dziewczynek. Zamiast skarbonki czy pamiątkowej tabliczki możemy również zdecydować się na uroczą pozytywkę, ramkę na zdjęcia czy spersonalizowaną fotoksiążkę. Na przedmiotach z kruszców, jak medaliki możemy zlecić wykonanie grawerunku, dzięki czemu nadamy prezentowi bardziej indywidualny charakter. 

Prezent na chrzciny dla dziewczynkiPrezent na chrzciny dla dziewczynki kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Wybierając prezent na chrzest warto pamiętać, że adresatem jest niemowlę lub małe dziecko, więc nie ma w tym nic złego, by kupić dziecku zabawkę, kosmetyki do pielęgnacji czy inny praktyczny prezent, niekoniecznie powiązany tak mocno z symboliką chrztu. Z drugiej strony, jeśli mam y wątpliwość możemy również zapytać rodziców dziecka o pomoc w wyborze prezentu. 

Więcej o: