Książki kucharskie dla dzieci - gotuj dla dzieci i z nimi. Wybór redakcji

Domowe jedzenie to jedna z rzeczy, które najlepiej zapada nam w pamięci z czasów dzieciństwa. Jednocześnie obecnie często nie mamy czasu szukać i wymyślać przepisów, które przypadną do gustu małym niejadkom. Wybraliśmy kilka ciekawych książek, które pomogą rodzicom w przygotowywaniu smacznych i zdrowych posiłków dla małych dzieci, a starszym pozwolą sprawdzić swoje umiejętności w kuchni.

Książki z przepisami dla małych dzieci

Pierwsze posiłki dla niemowląt i małych dzieci są często wyzwaniem dla rodziców. Od nich w dużej mierze zależą nawyki żywieniowe dziecka w późniejszych latach oraz jego zdrowie. To czas, kiedy warto pokazać dziecku różne smaki i przyzwyczajać, by nie bało się próbować nowych rzeczy. Z tego powodu tak dużą popularnością cieszy się metoda BLW na rozszerzanie rozszerzania diety, w której pozwala się dziecku wybierać ile i czego zje (oczywiście z propozycji podanych przez rodziców). Dla rodziców, którzy chcą wgłębić się w temat polecamy przede wszystkim książkę Nowe AlaAntkowe BLW. Inne ciekawe tytułu, które pozwolą rodzicom lepiej dopasować dania dla maluszków znajdziecie w naszym zestawieniu poniżej.

Książki z przepisami dla dzieci na dietach

Dla alergików i dzieci będących na specjalnych dietach - bezglutenowych, wegańskich, paleo - o wiele trudniej o dobrą książkę kucharską czy inspirację, co przygotować do jedzenia. Ale udało nam się wybrać kilka przydatnych tytułów dla rodziców zarówno maluchów, jak i starszych dzieci, w których znajdziecie pomysłowe, smaczne i zdrowe dania. Warto tu wspomnieć o tym, że jeśli decydujemy się na specjalną dietę dla całej rodziny, np. wegańską, to warto najpierw zebrać odpowiednią wiedzę lub skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą w ułożeniu bezpiecznego i zbilansowanego posiłku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. 

Książki kucharskie dla dzieci - gotujcie wspólnie

Już przedszkolaki chętnie pomagają rodzicom w kuchni i warto zachęcać dzieci do tej formy wspólnego spędzania czasu. Na rynku znajdziecie zarówno książki kucharskie do wspólnego gotowania, jak i pierwsze książki kucharskie dla dzieci. Po te ostatnie sięgną zapewne dopiero dzieci w wieku szkolnym i nastolatkowie. Jeśli jednak widzimy w dziecku pasję, to możemy wspólnie gotować już znacznie wcześniej. Zobaczcie wybrane przez nas tytuły. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.