Plecaki, tornistry, torby do szkoły dla dziewczynek. Piękne i praktyczne propozycje

Plecaki, tornistry czy torby szkolne to obowiązkowy element wyprawki każdego ucznia. Wybraliśmy kilkanaście pięknych, nietuzinkowych propozycji dla dziewcząt w różnym wieku.

Tornistry dla młodszych i starszych

Tornistry kojarzą nam się przede wszystkim z młodszymi dziećmi, a i tak często zastępują je plecaki szkolne. Jednak tornister lepiej wpływa na postawę, co jest ważne zwłaszcza dla młodych osób. Na rynku znajdziemy modele wykonane z różnych materiałów. Naszą uwagę zwróciły tornistry brytyjskich, francuskich i belgijskich producentów, którzy tworzą małe, limitowane kolekcje, stawiając przede wszystkim na jakość produktu. Tornistry dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu mogą przypaść do gustu zarówno przedszkolakom, jak i starszym dziewczynkom. 

Tornistry dla młodszych i starszychTornistry dla młodszych i starszych kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Plecaki szkolne dla dziewcząt

Plecaki do szkoły to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, a dobrze dobrany plecak nie będzie miał negatywnego wpływu na kręgosłup dziecka. Ważne jednak, by zarówno jego rozmiar, jak i kształt był dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. W ofercie sklepów znajdziemy wiele kolorowych propozycji dla dziewcząt w każdym wieku. Dla młodszych proponujemy plecaki ozdobione motywami z bajek, zaś starsze dziewczynki mogą wybrać bardziej neutralne wzory, albo np. plecaki jednobarwne w soczystych kolorach. 

Plecaki szkolne dla dziewczątPlecaki szkolne dla dziewcząt kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Torby do szkoły dla nastolatek 

Starsze dziewczęta zamiast po plecaki, chętnie sięgają po torby. Nie do końca jest to zdrowe dla młodych pleców, ale jeśli w torbie nie nosi się bardzo dużo ciężkich książek, to można spokojnie pozwolić córce na takie rozwiązanie. Są to zdecydowanie bardzo modne propozycje, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających nastolatek, a dodatkowo pozwolą wyrazić swoją osobowość i gust. 

Więcej o: