Zestawy kreatywne - ciekawy pomysł na niedrogi prezent dla dzieci w różnym wieku

Szukasz pomysłu na niedrogi prezent dla dziecka? Zestaw kreatywny rozwinie zdolności manualne, wyobraźnię i zapewni świetną zabawę. Wybraliśmy kilka najciekawszych zestawów dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku.

Zestawy kreatywne dla najmłodszych

Już od najmłodszych lat warto zachęcać dzieci do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych. Sprawdzą się zestawy z farbami, np. do malowania rękami, plasteliną czy gliną. Młodszym dzieciom możemy zaproponować również pieczątki, zaś trochę starsze mogą zainteresować plecionki, książeczki z zadaniami kreatywnymi itp. Wybierając zestawy kreatywne i inne zabawki dla najmłodszych, zawsze zwracajcie uwagę na oznaczenia wiekowe, by nie narażać dziecka na niebezpieczeństwo np. zadławienia się małymi częściami.  

Zestawy kreatywne dla najmłodszychZestawy kreatywne dla najmłodszych kolaż redakcja, fot. materiały partnera

Zestawy kreatywne dla dziewczynek

Dla starszych dziewczynek nie brakuje zestawów kreatywnych. Mają do wyboru szycie zabawek lub ubrań, przygotowywanie biżuterii, kolorowych świec. Do wyboru są też liczne zestawy z ceramiką, farbami, pastelami itp. Warto również wyjść poza utarte szablony i wybrać dla dziewczynki coś, co rozwinie jej pasję - być może układ słoneczny do przygotowania z masy papierowej? W ofercie sklepów nie zabraknie również zestawów na licencjach ulubionych przez dziewczynki marek i animacji, np. Kraina Lodu czy Barbie. 

Zestawy kreatywne dla dziewczynekZestawy kreatywne dla dziewczynek kolaż redakcja, fot. materiały partnera

Zestawy kreatywne dla chłopców

Również dla chłopców znajdziemy ciekawe, rozwijające kreatywność zestawy do zabawy z masą plastyczną, farbami, flamastrami czy gipsem. Znajdą się również takie, dzięki którym można uszyć własną maskotkę czy zbudować zamek z prawdziwych, małych cegiełek. Pomysłów na dobrą zabawę na pewno nie zabraknie, a przy tym zabawki te pozwolą rozwinąć wiele ważnych umiejętności manualnych. Zestawy kreatywne szczególnie dobrze sprawdzają się w wieku przedszkolnym - dają podwaliny pod wiele umiejętności, które dziecko nabywa w szkole czy na dodatkowych zajęciach. 

Zestawy kreatywne dla chłopcówZestawy kreatywne dla chłopców kolaż redakcja, fot. materiały partnera

Więcej o: