Fotelik do samochodu - przeglądamy ofertę sklepów internetowych i wybieramy najlepsze

Fotelik samochodowy to zdecydowanie jeden z ważniejszych zakupów dla dziecka. W trosce o bezpieczeństwo pociechy w trakcie podróży nie warto oszczędzać i lepiej wybrać solidny fotelik renomowanego producenta.

Fotelik samochodowy - na co zwrócić uwagę?

Wybierając fotelik dla dziecka należy kierować się przede wszystkim informacjami i standardami, jakie podaje producent. Pierwszą rzeczą na jaką, należy zwrócić uwagę to klasyfikacja ze względu na wagę dziecka. Pierwszy fotelik, montowany tyłem do kierunku jazdy przeznaczony jest dla dzieci od 0 do 13 kg, czyli może być stosowany od dnia narodzin. Foteliki przeznaczone do montażu tyłem do kierunku jazdy mogą być stosowane zaś aż do 4 roku życia dziecka. Wielu rodziców zwraca uwagę, że jest to bezpieczne i bardzo praktyczne rozwiązanie, przede wszystkim dlatego, że dziecku wygodniej śpi się w takim foteliku. Następne foteliki przeznaczone są dla dzieci od 9 do 18 kg oraz od 15 do 36 kg. Jednak fotelik należy wymienić zawsze wtedy, gdy główka dziecka wyrasta ponad fotelik. 

Kolejna ważna rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę to system montażu oraz dopasowanie fotelika do samochodu. Na rynku mamy do dyspozycji np. foteliki z bazą montażową ISOFIX lub inne - warto wiedzieć, który system jest dopasowany do naszego samochodu.

Fotelik samochodowy - na co zwrócić uwagę?Fotelik samochodowy - na co zwrócić uwagę? fot. shutterstock

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Polecamy foteliki, które "rosną" wraz z dzieckiem. Najczęściej są to modele 9-36 kg. Zawsze warto sięgać po produkty sprawdzonych, renomowanych producentów. Do czołowych firm produkujących foteliki dla dzieci należy m.in. Britax Römer. Poniżej znajdziecie wybrane przez nas foteliki samochodowe

Więcej o: