Prezent na Wielkanoc dla dziecka. Propozycje dla dzieci w wieku do 6 lat

Jaki prezent na Wielkanoc dla dziecka wybrać? Z okazji Wielkanocy dzieciom często chcemy sprezentować jakiś niedrogi drobiazg. Często sięgamy po słodycze, ale warto pomyśleć także o rzeczach, którymi najmłodsi będą mogli cieszyć się dłużej. Wybraliśmy kilkanaście propozycji zarówno dla najmłodszych, jak i dzieci w wieku przedszkolnym.

Prezent na Wielkanoc dla dziecka do 2 lat

Jaki prezent dla dwulatka wybrać? Kupując drobiazgi dla tak małych dzieci, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę to, by zabawki i gadżety były bezpieczne i spełniały odpowiednie normy. Dobrze sprawdzą się klocki, którymi z powodzeniem dzieci mogą się bawić już od skończenia półtora roku. Zabawki dla dwulatków potrafią kosztować bardzo dużo, jednak można znaleźć również świetne, rozwijające propozycje w niższych cenach. Warto postawić na pierwsze puzzle, książeczki, klocki, układanki. Dobrym pomysłem będą też drobne maskotki. Możemy też pójść w praktyczne prezenty i kupić dziecku coś do wózka lub pokoju dziecka. 

Prezent na Wielkanoc dla dziecka do 2 latPrezent na Wielkanoc dla dziecka do 2 lat kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Prezent na Wielkanoc dla 3- i 4-latka

W tym wieku warto postawić na prezenty, które jeszcze bardziej będą rozwijać zdolności motoryczne dziecka oraz jego samodzielność. Klocki, układanki i proste gry są świetnym wyborem - nie kosztują dużo, a mają ogromny, pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Dobrym wyborem będą też książki z pierwszymi prostymi zadaniami, np. z naklejkami lub kolorowanki. Zawsze warto patrzeć na oznaczenia na opakowaniach zabawek, dzięki którym łatwiej będzie dobrać prezent do wieku dziecka. 

Prezent na Wielkanoc dla 3- i 4-latkaPrezent na Wielkanoc dla 3- i 4-latka kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Prezent na Zajączka dla 5- i 6-latka

Jaki prezent na Wielkanoc spodoba się starszakowi? W tym wieku dzieci są już na tyle samodzielne, że można wybrać dla nich zarówno zabawki rozwijające motorykę, jak i te które uczą kreatywności, logicznego myślenia oraz pisania i prostych rachunków. Polecamy gry ruchowe, zestawy kreatywne oraz proste, niedrogie konstrukcyjne. 

  • Jaki prezent na Wielkanoc dla chłopca?

Coraz popularniejsze staje się rozwijanie wśród dzieci w tym wieku zdolności technicznych, stąd dla 5- i 6-latków możemy kupić w sklepach proste roboty i programowalne zabawki, które przez zabawę uczą podstaw programowania, matematyki oraz fizyki. Polecamy je nie tylko dla chłopców. Szukając prezentu dla chłopca w tym wieku należy przede wszystkim kierować się jego zainteresowaniami, które u 5- i 6-latków są już wyraźnie zarysowane, chociaż wciąż zmienne. Dobrym wyborem będzie także książka, do której możemy dodać także drobne słodycze od Zajączka. 

Jaki prezent na Wielkanoc dla chłopca?Jaki prezent na Wielkanoc dla chłopca? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

  • Jaki prezent na Wielkanoc dla dziewczynki?

W sklepach pojawiło się wiele ciekawych propozycji dla dziewczynek - są to przede wszystkim zestawy kreatywne, z pomocą których dzieci mogą robić własne maskotki czy biżuterię. Naszym zdaniem również wiele zestawów klocków czy składanych robotów również będzie dobrym wyborem dla dziewczynek, ale niestety większość z nich to większy wydatek. Z tańszych propozycji polecamy gry logiczne, ruchowe oraz planszowe. Małe dziewczynki mogą również ucieszyć się z ładnego ubrania, drobnej dziecięcej biżuterii czy akcesoriów. 

Jaki prezent na Wielkanoc dla dziewczynki?Jaki prezent na Wielkanoc dla dziewczynki? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Więcej o: