Klocki LEGO na prezent - wybraliśmy zestawy dla dzieci w różnym wieku

Klocki LEGO to jedna z najbardziej rozwiających zabawek i uniwersalny prezent dla dzieci w niemal każdym wieku. Wybraliśmy kilkanaście zestawów, które zwróciły naszą uwagę.

LEGO City - kultowa seria dla każdego

LEGO City to seria, w której znajdziemy przede wszystkim elementy pozwalające na budowanie miast, budynków i pojazdów. To również seria, która jest najbliższa początkom marki i temu, za co klocki zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Komisariaty, remizy strażackie, wieżowce, służby porządkowe, ważne budynki miejskie -  to jedynie kila przykładów zestawów, które zapewnią zabawę na długie godziny. Ta seria skierowana jest w większości do dzieci od 6 roku życia, ale dobrze się będą przy niej bawić również dorośli. 

Zyskaj zniżkę na klocki LEGO CityZyskaj zniżkę na klocki LEGO City fot. LEGO, materiały partnera

LEGO Juniors - dla młodszych dzieci

LEGO Juniors to seria kierowana do dzieci między 4-7 rokiem życia. Wykorzystuje łatwiejsze konstrukcje, ale klocki są w pełni kompatybilne z zestawami dla starszych dzieci. Dzięki temu są świetnym przejściem pomiędzy serią Duplo (dla dzieci od 1 roku życia) a klasycznymi zestawami, np. City. W ofercie znajdziemy zarówno neutralne zestawy np. LEGO Juniors City, jak również inspirowane ulubionymi filmami animowanymi dzieci, np. LEGO Juniors Frozen, Cars czy Jurassic World. 

LEGO Juniors - dla młodszych dzieciLEGO Juniors - dla młodszych dzieci kolaż redakcja, fot. materiały partnera

LEGO Friends - skierowana do dziewczynek

LEGO Friends to jedna z najpopularniejszych serii skierowana przede wszystkim do dziewczynek od 6 roku życia. Wszystkie elementy pasują do innych zestawów klocków, dzięki czemu mogą również stanowić uzupełnienie dla takich zestawów jak LEGO City czy Creator. To co ją wyróżnia to przede wszystkim kolory - przewaga różu, fioletu, błękitu i bieli oraz nieco inne figurki. Wśród zestawów znajdziemy m.in. parki rozrywki, domy, samochody czy urocze sklepy. 

LEGO Friends - skierowana do dziewczynekLEGO Friends - skierowana do dziewczynek kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

LEGO - stwórz świat inspirowany własną wyobraźnią

Każda z serii klocków pozwala w niesamowity sposób rozwijając wyobraźnię, umiejętności planowania i logicznego myślenia. Najwyższa jakość wykonania i dbałość o szczegóły sprawiają, że klocki LEGO nieustannie przyciągają dzieci i dorosłych. W ofercie znajdziemy również takie serie jak Classic, Creator czy Technic, które pozwalają na jeszcze bardziej kreatywne konstrukcje, np. z ruchomymi elementami zasilanych specjalnymi silnikami. To sprawia, że LEGO nie ma ograniczeń wiekowych, a niektóre zestawy będą stanowiły wyzwanie nawet dla dorosłych. To właśnie ta różnorodność sprawia, że klocki LEGO są tak trafionym pomysłem na prezent - nie tylko dla dziecka. 

Więcej o: