Jaką książkę kupić dziecku na prezent? Propozycje dla młodszych i starszych

Już niebawem czekają nas Mikołajki oraz Boże Narodzenie, a co za tym idzie warto rozejrzeć się za prezentem na święta dla dziecka. Jeżli zastanawiasz się nad zakupem książki, zobacz nasze propozycje dla dzieci w różnym wieku.

Jaką książkę kupić dziecku na prezent?Jaką książkę kupić dziecku na prezent? fot. pexels

Jaka książka dla 2 latka? Nasze typy

Dla dzieci w tym wieku mniej ważna jest treść książki, a możliwość interaktywnego poznawania najbliższego otoczenia. To czas na pierwsze słowa, poprawę pamięci i naukę koncentracji. Naszą uwagę pod tym kątem przykuły dwa zestawy książek - CzuCzu Biblioteczka oraz Maluch odkrywa świat - Cztery pory roku. W skład zestawów wchodzą po cztery książeczki o różnej tematyce. To doskonały pomysł na prezent. Ostatnia pozycja, którą gorąco polecamy to książki o Puciu - dla dwulatka świetnym wyborem będzie tom drugi Pucio mówi pierwsze słowa, skoncentrowana na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka oraz początku budowania zdań. 

Najlepsze książki dla dzieci 3-5 lat

Dla dzieci w tym wieku wciąż polecamy książki, które będą przede wszystkim zachęcać je do ćwiczeń mowy, koncentracji oraz pamięci. Świetnym pomysłem na prezent będzie np. interaktywna książka Porysuj mnie, która jest kontynuacją bestsellera Naciśnij mnie. Z drugiej strony bardzo dobrym wyborem będą również książki z zabawnymi bajkami i opowiadaniami dla najmłodszych. My proponujemy zapoznać się z przygodami Pana Kuleczki lub zdecydować się na książkę z bajkami z postaciami z ulubionych przez dzieci animacji, np. Masza i Niedźwiedź

Pomysł na prezent na święta - książka dla dzieckaPomysł na prezent na święta - książka dla dziecka fot. pexels

Polecane książki dla 6-8-latków 

Wybór książki dla 6-8-latków może być już nie lada wyzwaniem, ale my staraliśmy się dopasować tytuły do różnorodnych gustów dzieci. Na pierwszym miejscu na naszej liście znalazł się Mikołajek i jego kultowe przygody. Jego przygody bawią polskich czytelników już od 50 lat. Kolejną naszą propozycją jest tytuł Nela i sekrety dalekich lądów. To interaktywna książka o podróży na Borneo, podczas której mały czytelnik będzie mógł poznać mieszkańców tej egzotycznej krainy. Czy umiesz gwizdać, Joanno? to nasza ostatnia propozycja, która opowiada o przyjaźni, radości bycia razem, o młodości i starości. Piękna historia dla całej rodziny. 

Jaka książka dla starszego dziecka? 

Kupując książki dla starszych dzieci najważniejsze jest skupić się na ich zainteresowaniach. To często niełatwe, ponieważ młode osoby mają już bardzo konkretne gusta, które potrafią jednocześnie często zmieniać. Poniżej wybraliśmy kilka tytułów, które naszym zdaniem będą świetną propozycją na prezent dla dziecka. 

Więcej o: