Wakacje z małym dzieckiem: praktyczne gadżety i akcesoria przydatne w podróży

Wakacje z niemowlakiem lub małym dzieckiem wielu rodzicom kojarzą się ze sporym wyzwaniem, jednak odpowiednio zaplanowane - wcale nie muszą nim być. Przygotowaliśmy dla was przegląd praktycznych gadżetów i akcesoriów, które przydadzą się w podróży.

Gadżety i akcesoria na podróż samochodem

Fotelik samochodowy to podstawa w podróży z małym dzieckiem, jednak nie tylko on się przyda podczas jazdy. Idealną pomocą dla rodziców jest lusterko samochodowe do obserwacji dziecka. Niektóre modele mają zabawne kształty, dzięki czemu mogą być dodatkową atrakcją dla maluszka. Rodzicom małych dzieci, które nie kontrolują całkowicie swoich potrzeb, przyda się też ochraniacz na fotelik samochodowy. Polecamy także stolik do zabawy montowany do fotelika, uchwyt na tablet, by wyświetlić maluchowi bajki oraz organizer na drobiazgi. 

Gadżety i akcesoria na podróż samochodemGadżety i akcesoria na podróż samochodem kolaż redakcja, materiały partnerów

Prowiant na drogę i akcesoria do karmienia

Wybierając się z niemowlakiem na wakacje, nie można zapomnieć również o akcesoriach do karmienia. Wielu rodzicom przyda się niewielki, lecz praktyczny podgrzewacz do butelek z możliwością podłączenia do gniazdka zapalniczki w samochodzie, a także zestaw plastikowych naczyń i pojemników. W drodze warto trzymać ulubione przysmaki dziecka (a także całej rodziny) w torbie termicznej lub lodówce turystycznej. 

Akcesoria do karmieniaAkcesoria do karmienia kolaż redakcja, materiały partnerów

Wózek czy nosidełko na wakacje?

Jeżeli macie w bagażniku miejsce, warto wziąć zarówno wózek - parasolkę, jak i nosidełko. Każde z nich przyda się w innej sytuacji. W przypadku wózka warto też wspomnieć o odpowiedniej pościeli na lato. Kocyk czy kołderka powinny być lekkie, wykonane z przewiewnych materiałów. Niektórzy rodzice niemowlaków decydują się także na rożek. Należy jednak zachowywać się rozsądnie - o wiele częstszym problemem jest przegrzanie niemowlaka niż jego wyziębienie. 

Wózek czy nosidełko na wakacje?Wózek czy nosidełko na wakacje? materiały partnera

Kosmetyki dla niemowląt na wakacje

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, poza podstawowymi lekami oraz środkami higienicznymi, nie można zapomnieć o ochronie przeciwsłonecznej. W kosmetyczce nie powinno zabraknąć kremu z wysokim filtrem, środka na oparzenia słoneczne (na wszelki wypadek) oraz preparatów odstraszających owady. Pamiętajcie, by wybierać kosmetyki bezpieczne dla niemowląt. 

Szykując wymienione przez nas rzeczy przydatne w czasie wyjazdu na wakacje, nie zapomnijcie o niezbędnych dokumentach dla dziecka. Za granicą konieczny będzie dowód lub paszport dla dziecka. Trzeba też zabrać ze sobą książeczkę zdrowia. Nie wymieniliśmy też rzeczy, o których każdy rodzic na pewno będzie pamiętać: środki higieniczne, pieluszki czy odpowiednie ubranka.  

Więcej o: