Jak urządzić niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu?

Planujesz urządzić urodziny swojej pociechy w domu, ale nie masz pomysłu, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, jak przygotować urodziny, które będą niezapomnianym wydarzeniem.

Jak zacząć przygotowania?

Urodziny dziecka są ważnym wydarzeniem zarówno dla rodziny, jak i solenizanta. Dlatego przygotowania do przyjęcia potrafią spędzać sen z powiek rodziców. Jednak przy dobrej organizacji nie powinno to być tak trudne. Zacznij od zaplanowania wszystkich elementów - listy gości, menu, zabaw i atrakcji oraz przygotowania zaproszeń. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie ci wszystkie zadania rozłożyć w czasie i bez nerwów przygotować wymarzone przyjęcie dla dziecka. Poniżej podpowiadamy, jaką imprezę urodzinową możesz przygotować.

Domowe przyjęcie

To proste przyjęcie, podczas którego musisz zadbać o urodzinowy wystrój pokoju, w którym dzieci będą się bawić oraz przygotować ciekawe gry i zabawy. Jeśli dziecko lubi spokojne zabawy, to tego typu impreza będzie dla niego doskonała, a od ciebie nie wymagająca wielu przygotowań. Zadbaj o urodzinową atmosferę i pozwól dziecku w wymyślaniu atrakcji na tę okazję. 

Domowe przyjęcieDomowe przyjęcie kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. projectnursery

Bal przebierańców

To motyw przyjęcia, które dzieci uwielbiają, ponieważ pobudza wyobraźnię. Oczywiście najważniejszy w tym wypadku jest kostium - możesz przygotować go samodzielnie lub kupić gotowy strój. W sklepach internetowych dostępne są przez cały rok, nie tylko w okresie karnawału. Takie przyjęcie może być także imprezą tematyczną, np. księżniczki i rycerze lub dziki zachód, a wybór odpowiedniego przebrania i dekoracji będzie łatwiejszy. 

Bal przebierańcówBal przebierańców kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. brit.co

Urodziny z ulubionym motywem

To może być przyjęcie inspirowane postaciami z ulubionych filmów animowanych, komiksów czy gier video. Jednak równie dobrze możesz zorganizować dziecku imprezę z dinozaurami, autami czy taneczną. Zadbaj, by dekoracje, tort oraz stroje pasowały do charakteru zabawy. 

Urodziny z ulubionym motywemUrodziny z ulubionym motywem kolaż redakcja, fot. catchmyparty, karaspartyidea

Urodzinowe menu

Kolejną ważną kwestią do przemyślenia jest urodzinowe menu. Tort to oczywiście podstawa każdej tego typu imprezy, ale pozwól dziecku zdecydować o jego smaku i wyglądzie. Zapytaj, o jakim cieście marzy i spróbuj (w ramach możliwości i rozsądku) je zorganizować. Myśląc o innych przekąskach, raczej zrezygnuj z dużej ilości słodyczy i wymień je na zdrowsze owoce lub warzywne kanapeczki. Dzieci chętnie jedzą to, co znają, dlatego nie eksperymentuj z nowymi czy ciężkostrawnymi daniami. 

Organizując przyjęcie dla dziecka pamiętaj przede wszystkim o tym, że jest to impreza dla niego. Bądź pewny/a, że maluch chce uczestniczyć w przyjęciu, które zaplanowaliście. Na przykład introwertyczne maluchy mogą gorzej czuć się na wielkim przyjęciu pełnym ludzi. Zapewnij atrakcje, które twoje pociecha lubi i zadbaj o dobrą atmosferę zabawy. 

Więcej o: