Wygodna, ładna i praktyczna - odzież i bielizna dla karmiących mam

Młode mamy nie muszą rezygnować z dobrego wyglądu po urodzeniu dziecka. To przecież czas, podczas którego mimo nieprzespanych nocy, kobieta wygląda bardzo pięknie. Naturalny urok podkreślą też odpowiednie ubrania. Wybraliśmy propozycje dla mam karmiących piersią.

Biustonosze do karmienia

Biustonosze do karmienia to podstawa garderoby świeżo upieczonej mamy. Są miękkie i bardzo wygodne - do tego stopnia, że można w nich nawet spać nie czując żadnego uścisku. Kupując biustonosz do karmienia wstrzymaj się i zakup go tuż przed porodem, by wiedzieć jaki rozmiar dobrać. Zazwyczaj piersi rosną od jednego do dwóch rozmiarów w okresie karmienia, dlatego może się okazać, że biustonosz kupiony przed porodem, może być nieco za mały za jakiś czas. Niemniej jest to bardzo dobra inwestycja i wiele kobiet ze względu na wygodę nosi biustonosze do karmienia, nawet wtedy gdy już odstawią malucha od piersi. 

Biustonosze do karmieniaBiustonosze do karmienia kolaż redakcja, materiały partnerów

Bielizna nocna do karmienia

To kolejna bardzo przydatna część garderoby. Przede wszystkim dlatego, że o wiele łatwiej jest odpiąć kilka guzików, by nakarmić malucha niż ściągać całą koszulę nocną lub bluzkę. Zazwyczaj są to przewiewne koszule nocne, ponieważ to w nich zalecane jest spanie po porodzie. Jednak znajdziemy także modele ze spodniami. Niewątpliwym plusem jest to, że piżamy dla mam karmiących są bardzo ładne, co pozwala poczuć się bardziej kobieco nawet w nocy.

Bielizna nocna do karmieniaBielizna nocna do karmienia kolaż redakcja, materiały partnerów

Bluzki i sukienki do karmienia

Bluzki i sukienki do karmienia to również dobra inwestycja. Dużym plusem jest to, że nawet nie musimy kupować dedykowanych ubrań dla mam karmiących. Doskonale sprawdzą się rozpinane koszule oraz np. szmizjerki czy bluzki i sukienki kopertowe. Warto pamiętać, że po ciąży nie od razu wrócimy do formy i może być tak, że brzuszek pozostanie z nami nieco dłużej niż byśmy chciały. Dlatego warto inwestować w ubrania, które będą nie tylko praktyczne, ale też będą dobrze leżeć na naszej sylwetce. Dzięki temu młoda mama może poczuć się atrakcyjniej i jeszcze bardziej kobieco.

Bluzki i sukienki do karmieniaBluzki i sukienki do karmienia kolaż redakcja, materiały partnerów

Więcej o: