Prezenty z okazji Baby Shower na każdą kieszeń

Wybierając się na Baby Shower, czyli przyjęcie poprzedzające narodziny dziecka, należy pamiętać, by zabrać ze sobą prezent dla maluszka oraz mamy. Podpowiadamy, jakie rzeczy sprawdzą się doskonale.

Rzeczy, których nigdy nie jest "za dużo"

Ubranka, pieluszki, produkty kosmetyczne oraz smoczki, śliniaczki, artykuły do prania - to tylko niektóre rzeczy, z długiej listy szybko zużywalnych akcesoriów dla maluszka. Jeżeli zdecydujesz się na tego typu prezent, z pewnością odciążysz finansowo przyszłych rodziców i masz gwarancję, że prezent na pewno się przyda. Raczej nie polecamy kupna zabawek - noworodki dostają ich bardzo dużo, a większości nie będą w stanie wykorzystać. 

Praktyczne pomysły na baby showerPraktyczne pomysły na baby shower kolaż redakcja, materiał partnerów

Przydatne akcesoria

To rzeczy, które nie zużywają się tak szybko, ale na pewno są przydatne i ułatwią rodzicom i maluszkowi codzienne funkcjonowanie. Mogą to być akcesoria do wózka,podgrzewacz do butelek, laktator lub akcesoria i dekoracje do pokoju dziecięcego. Dobrym pomysłem może być miękki ręcznik czy komplet pięknej pościeli do łóżeczka. Z tańszych rzeczy możecie także zainwestować w blokady i zabezpieczenia szafek, kontaktów czy kantów, które na pewno przydadzą się, gdy maluszek będzie stawiał pierwsze kroki.

Przydatne akcesoriaPrzydatne akcesoria kolaż redakcja, materiały partnerów

Prezenty pamiątkowe

Doskonałym prezentem, który ucieszy rodzicom będzie także piękna ramka na zdjęcie nowego członka rodziny czy album - rodzice na pewno szybko go zapełnią. Nawet w dobie cyfrowej fotografii, kiedy wszystko mamy na dysku, zdjęcia w albumie są wspaniałą pamiątką. Zamiast albumu możemy zdecydować się na zestaw do odlewu małej stópki lub rączki. Inną opcją mogą być także grawerowane sztućce dla dziecka czy srebrna grzechotka

Prezenty pamiątkowePrezenty pamiątkowe kolaż redakcja, materiały partnerów

Droższe prezenty

Jeżeli jesteś blisko z rodzicami dziecka lub planujesz złożyć się na prezent większą grupą, być może będziecie chcieli zainwestować w wózek, nosidło, fotelik samochodowy czy elektroniczną nianię. Przydać się może też krzesełko do karmienia lub bujak. Ciekawym pomysłem może być również karnet, np. na naukę pływania dla niemowlaka. Zakup takiego prezentu warto jednak skonsultować z przyszłymi rodzicami. 

Droższe prezentyDroższe prezenty kolaż redakcja, materiały partnerów

Bezcenne prezenty

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na dodatkowy wydatek na prezent dla dziecka lub rodziców, zawsze możesz oferować im swoją pomoc. Jeśli masz możliwość, wykonaj własnoręcznie kupony na "usługi", np. 1 godzinna opieka nad dzieckiem. Każda możliwość odpoczynku będzie dla rodziców bezcennym prezentem. Poniżej zaś znajdziecie więcej przydatnych akcesoriów idealnych na prezent - część z nich kupicie już za kilkanaście złotych!

Więcej o: