Ferie na nartach? Uzupełnij garderobę dziecka o niezbędne rzeczy

O ile narty można wypożyczyć, o tyle dobrej jakości zimowa kurtka czy kombinezon są dla dziecka niezbędne. Poza nimi warto również zaopatrzyć malucha w kask, gogle czy wodoodporne rękawiczki.

Kurtki narciarskie i kombinezony

Chociaż kurtki i kombinezony narciarskie to nie mały wydatek, to warto zainwestować w porządny model dla dziecka. Nie powinniśmy kupować za dużej kurtki, żeby "dłużej służyła", ponieważ maluchowi będzie niewygodnie na stoku oraz nie będzie ona prawidłowo grzała dziecko. Jeżeli pociecha dopiero będzie się uczyć jazdy na nartach, to możemy zainwestować w nieco tańszą kurtkę zimową, ale warto zwrócić uwagę na to, by była wodoodporna, ponieważ zwłaszcza na początku dziecko będzie często upadać. 

Kurtki narciarskie i kombinezonyKurtki narciarskie i kombinezony kolaż redakcja, materiały partnerów

Kaski i gogle dla dzieci

Kask powinien być jednym z ważniejszych elementów wyposażenia, zgodnie z prawem, do 16 r.ż. mamy obowiązek noszenia go na stoku (a i później nie powinniśmy z niego rezygnować). Rodzice powinni od początku przyzwyczajać dziecko do tego, by nosić kask dla bezpieczeństwa. Gogle również są ważne, ponieważ chronią oczy przed wiatrem i słońcem. Pamiętajcie, by dobierając gogle i kask, sprawdzić czy są ze sobą kompatybilne i będą dobrze leżeć. Na szczęście w sklepach dostępne jest wiele kolorowych modeli, które powinny przypaść dzieciom do gustu.

Kaski i gogle dla dzieciKaski i gogle dla dzieci kolaż redakcja, materiały, fot. i.pinimg, autor NN

Rękawiczki, szaliki i czapki

Wybierając rękawiczki na narty, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by były wodoodporne. Tak jak w przypadku kurtki - początkujący mali narciarze będą często upadać, dlatego warto o tym pamiętać. Zamiast szalika dobrze sprawdzi się także komin lub specjalna chusta. Kiedy szukacie czapki na narty, zwróćcie uwagę na to, by dobrze leżała pod kaskiem. Dlatego lepiej zrezygnować z bardzo ozdobnych modeli czy tych z pomponami. 

Rękawiczki, szaliki i czapkiRękawiczki, szaliki i czapki kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. skihqblog, autor NN

Poniżej znajdziecie więcej odzieży dla małych narciarzy oraz inne przydatne akcesoria na narty.