Musi być ładna, ale też hipoalergiczna... Jak wybrać pościel dla dziecka?

Pościel dla dziecka to jedna z pierwszych rzeczy, które powinnaś kupić, zanim przywitasz malucha na świecie. Noworodki przesypiają prawie całą dobę, jednak nie tylko liczba godzin snu ma znaczenie. Ważne jest również to, na czym i pod czym śpi twoje dziecko.

Kołdra antyalergiczna

Kołdra antyalergiczna to najpopularniejszy obecnie wybór wśród kołder przeznaczonych dla dzieci. Jest to spowodowane tym, że co raz więcej dzieci zmaga się z różnego rodzaju alergiami, zarówno skórnymi jak i pokarmowymi. Jeśli spodziewasz się, że twoje dziecko może zmagać się z tego typu problemami - zainwestuj w ten rodzaj kołderki. Kołdra antyalergiczna, to również doskonały wybór dla dzieci, które nie są alergikami. Są one w pełni bezpieczne, nie wywołują podrażnień, uczuleń a dodatkowo ich właściwości sprawiają, że skóra dziecka swobodnie oddycha i przesadnie się nie poci. Wybierając kołdrę, zwróć uwagę na rodzaj wypełnienia. Najlepsze będą włókna silikonowe. Dzięki temu, że zostały poddane termicznemu skręceniu, gwarantują niebywałą sprężystość. Zawsze powracają do swojego pierwotnego kształtu, więc twojemu dziecku będzie bardzo wygodnie.

Kolaż/Materiały partnera/pościel antyalergiczna

Kołdra wypełniona wkładem z bambusa

Jeśli twoje dziecko bardzo się poci, przez co musisz częściej zmieniać pościel, zastanów się nad kupnem kołdry z bambusowym wkładem. Ich specyficzna budowa sprawia, że kołdry w których są wykorzystywane włókna bambusowe, chłoną wilgoć do trzech razy szybciej, niż tkaniny bawełniane. Kołdry te są bardzo miękkie i wyjątkowo wytrzymałe. Latem zapewniają one dobrą wentylację, a zimą nie pozwalają na utratę ciepła, dzięki czemu idealnie sprawdzają się jako kołdry całoroczne. Kołdry z bambusa to świetna ochrona antygrzybiczna i antybakteryjna.

Pościel z bambusowym wypełnieniemPościel z bambusowym wypełnieniem Kolaż/Materiały partnera/pościel z bambusowym wypełnieniem Kolaż/Materiały partnera/pościel z bambusowym wypełnieniem

Śpiworek

Dużą popularnością wśród rodziców cieszą się dziecięce śpiworki. Mają one spełniać takie samo zadanie jak kołderka czy kocyk. Jednak dzięki ich wygodnej formie dziecko w żaden sposób nie rozkopie się w nocy. Główną zaletą jest to, że dziecko nie założy sobie przypadkowo śpiworka na twarz - tak jak może się to zdarzyć, w przypadku kołderki czy kocyka. Dodatkowo szczelne otulenie dziecka, zagwarantuje mu poczucie bezpieczeństwa, co przełoży się na jakość jego snu.

ŚpiworekŚpiworek Kolaż/Materiały partnera/śpiworek dla dziecka Kolaż/Materiały partnera/śpiworek dla dziecka

Zobacz także inne modele kołder i śpiworków: