Jakie ubranka kupić dla noworodka? Na to zwracać uwagę patrząc na metkę, ile sztuk i jakie fasony

Wybór ubranek dla noworodka to ważna kwestia i nie powinniśmy kierować się jedynie względami estetycznymi. Podpowiadamy czym się kierować podczas zakupów.

Jakie tkaniny wybierać dla dziecka?

Najlepiej by ubranka dla noworodka były wykonane z naturalnych tkanin. Bawełna jest wytrzymała, nie ogranicza ruchów i nie powoduje otarć ani uczuleń. Jest doskonała dla dzieci o bardzo wrażliwej skórze i alergików. Możemy w sklepach znaleźć także ubranka z bawełny ekologicznej (często jest niewiele droższa od zwykłej), której uprawa jest bezpieczna dla środowiska. Na lato doskonale sprawdzi się też len, który także jest wytrzymały, a przy tym przewiewny. Na chłodniejsze dni dobra będzie wełna, jednak trzeba być przygotowanym na to, że wełna może uczulać, dlatego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Jakie tkaniny wybierać dla dziecka?Jakie tkaniny wybierać dla dziecka? Jakie tkaniny wybierać dla dziecka? (kolaż redakcja, materiały partnerów) Jakie tkaniny wybierać dla dziecka? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Ile sztuk i jakie ubranka kupić?

Nie kupuj zbyt wielu ubranek na początek, ponieważ maluch szybko z nich wyrasta. Na początku wystarczy:

  • 1. 5-6 par body
  • 2. 4-5 par śpiochów
  • 3. 2 cieplejsze kaftaniki
  • 4. po 2 pary skarpetek, czapeczek, rękawiczek.

Warto wybrać ubranka w dwóch rozmiarach - 56 i 62, ponieważ nigdy do końca nie mamy, jak duże będzie dziecko po urodzeniu. Najmniejsze dostępne w sklepach mają rozmiar 44 - dla wcześniaków i 50 - dla bardzo drobnych dzieci.

Ile sztuk i jakie ubranka kupić?Ile sztuk i jakie ubranka kupić? Ile sztuk i jakie ubranka kupić? (kolaż redakcja, materiały partnerów) Ile sztuk i jakie ubranka kupić? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zwróć uwagę na metki - nie mogą drażnić skóry noworodka. Dobrze, by była umieszczona na zewnątrz ubranka lub była zapisana bezpośrednio na materiale. Wybierając najlepsze fasony, staraj się szukać ubranek zapisanych na przodzie, o kroju tzw. kopertowym. Dzięki temu będzie ci najłatwiej ubierać noworodka - body wciągane przez głowę zostaw na czas, kiedy dziecko będzie nieco starsze, a ty nabierzesz pewności w ubieraniu malucha. Pierz ubranka dla dzieci w specjalnym płynie lub proszku przeznaczonym dla niemowląt - są o wiele delikatniejsze i masz pewność, że nie podrażnią skóry dziecka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na co jeszcze zwrócić uwagę? (kolaż redakcja, materiały partnerów) Na co jeszcze zwrócić uwagę? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Zakup ubranek dla noworodka może wydawać się sporym wydatkiem, jednak zamiast nowych rzeczy możesz kupić używane. Na internetowych forach można też poznać rodziców, którzy chętnie oddają lub wymieniają ubranka.