1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Furby Boom: cena, aplikacja. A może Furby Furblings?

Chyba nie ma osoby, która nie wiedziałaby, czym jest Furby. Ta zabawka od lat podbija serca małych i dużych. Chociaż nie nadaje się dla najmłodszych, ich rodzice często kupują Furby Boom, aby... samemu się nim bawić.

Furby: co to jest?

Być może jest jednak ktoś, kto nie wie, czym jest Furby. To interaktywna zabawka, tworzona obecnie przez firmę Hasbro. Furby Boom jest czwartą generacją tej zabawki, pierwsza zadebiutowała w 1998 roku (na rynek wprowadziła ją firma Tiger Electronics). Z każdym kolejnym modelem Furby potrafi coraz więcej, staje się coraz bardziej interaktywny. Do podstawowej zabawki dołączyły także mniejsze modele oraz aplikacja - wszystko wzajemnie się uzupełnia.

A co znaczy samo słowo "furby"? To zbitek od słów "fur ball", czyli "kulka futra". Furby jest puchaty i okrągły - wszystko się zgadza.

 • Furby to zabawka tworzona obecnie przez firmę Hasbro
 • Na rynku Furby zadebiutował w 1998 roku
 • Furby Boom to kolejna generacja zabawek
 • Dostępne są w wielu wersjach kolorystyczych, jedną z nich jest seria kryształowa (Furby Boom Crystal)
 • Furby Furblings to mniejsza wersja zabawki, tzw. mały Furby

Jedna zabawka, mnóstwo możliwości

Furby Boom zadebiutował w 2014 roku. Mówi w języku furbijskim, ale możemy go nauczyć także języka polskiego (na początku w naszym rodzimym języku mówi niewiele). Zabawka wyposażona jest w mnóstwo czujników, które reagują na dotyk (na głaskanie, ale też np. ciągnięcie za ogon) oraz panel (przypominający postrzępioną grzywkę), dzięki któremu zabawka łączy się z aplikacja i innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Na dotyk reaguje nie tylko futerko - wciskając język Furby'ego usłyszymy mlaskanie i inne dźwięki wydawane podczas jedzenia. Zabawka będzie poruszała wtedy także dzióbkiem i uszami. Właśnie - uszy. Są one ruchome i... bardzo atrakcyjne, szczególnie dla najmłodszych. Nie pozwalajmy im szarpać za uszy, przenosić za nie zabawki - można ją wtedy łatwo uszkodzić.

Mnóstwo możliwości mamy już na samym początku, gdy musimy wybrać kolor naszego Furby'ego. A wzorów jest mnóstwo. Najnowsze modele są nie tylko bajecznie kolorowe, mają również wzorki. Nie jest łatwo zdecydować się na tego jedynego...

Furby Boom Crystal: co to takiego

Furby Boom z serii kryształowej ma... kryształowe wykończenie. Uszy, łapki i otoczki dookoła oczu przypominają kryształy. Są przeźroczyste i kolorowe. A co z futerkiem? Jest ono cieniowane, możemy zdecydować się na zabawkę w odcieniach fioletu, pomarańczy. A może Furby Boom Crystal... w kolorach tęczy? To opcja dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na jeden kolor.

Kryształowe Furby to po prostu jedna z odsłon Furby Boom, nowa gama kolorystyczna do wyboru.

Furby Boom: jak działa?

Funkcjonowanie zabawki opiera się przede wszystkim na obecności wspomnianych wyżej czujników i interaktywnego panelu. Furby reaguje na dotyk, a także na głosy - zarówno nasze, jak i innych Furby. Gdy połączymy go z aplikacją, również z nią będzie kompatybilny.

Gdyby zdjąć z Furbego futerko, naszym oczom ukazałby się cały system czujników, silniczków - odpowiedzialnych za różne czynności. Co innego powoduje, że Furby wygina się podczas łaskotania, inne sprawiają, że porusza uszami.

Furby Boom to przede wszystkim procesor, który odpowiada za zachowanie zabawki oraz za to, że Furby... myśli. Dzięki niemu Furby reaguje także na dźwięki - nie tylko na nasz głos, ale i na muzykę. Gdy tylko usłyszy on melodie, będzie tańczył.

Furby Boom: cena

Ile kosztuje Furby Boom? Oczywiście wiele zależy od sklepu i dostępnych w nim promocji, ale standardowa cena Furby Boom to ok. 350 zł. Podobnie zapłacimy za model z serii kryształowej. Zanim kupimy zabawkę, warto sprawdzić ofertę różnych sklepów, ceny znacząco się różnią.

Mały Furby, czyli Furby Furblings kosztuje około 50 zł. Najnowsza wersja, czyli Furby Connect jest znacznie droższy - zapłacimy za niego około 800 zł.

Mały Furby Boom: co robi

Furby Furblings, bo to o nim mowa, gdy chodzi o "małego Furby'ego", ma o wiele mniej funkcji, niż podstawowa wersja. Jest też o wiele tańszy. Furbisie dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych (dostępne są także modele z serii kryształowej), wybór nie jest łatwy. Co robi mały Furby Boom? Mówi. Zabawka ma wgranych kilka różnych powiedzonek, naciskając na jego głowę usłyszymy jedno z nich. Mały Furby Boom łączy się ze swoim większym kolegą: podstawowa wersja Furby'ego odpowiada Furbisiowi, "rozmawiają" ze sobą.

Furby Furblings niestety nie ma interaktywnych oczu, są one hologramowe, w zależności od kąta, w jakim ustawimy zabawkę, mogą być otwarte lub zamknięte.

Furbisie pojawiają się także w aplikacji Furby Boom: za dbanie o naszego Furby'ego otrzymujemy jajka, z których wykluwają się Furbisie.

Jak się bawić? Przede wszystkim: głaskać, ciągnąć, uczyć go nowych słów. Można postawić sobie za cel zmianę osobowości Furby'ego albo nauczenie go konkretnych słów po polsku. Może to chwilę zająć, więc to zabawa na długie godziny. Kolejne możliwości daje nam aplikacja - tam możemy wchodzić w dodatkowe interakcje z naszym Furbym.

Furby Boom osobowości

Furby może mieć kilka różnych osobowości. Jeśli będziemy dla niego niemili - będziemy go trzymać głową do dołu albo będziemy go ciągnąć za ogon, będzie naprawdę wściekły. I odwrotnie. Wygłaskany, nakarmiony Furby Boom, z którym dużo rozmawiamy, będzie do rany przyłóż.

Kolor Furby'ego nie ma wpływu na jego osobowość. Na początku każda zabawka ma tę samą osobowość, będzie się ona zmieniać w zależności od tego, jak będziemy postępować z Furbym.

Furby może być:

 • Rozkołysany
 • Słodki
 • Hiper
 • Wesoły
 • Ostry

Furby Boom: jakie baterie

Furby Boom potrzebuje czterech baterii alkalicznych AA. Pamiętaj, że do wymiany baterii będziesz potrzebować wkrętaka z płaską końcówką lub "krzyżaka" - pokrywa jest przykręcona.

Furby Boom: aplikacja

Aplikację Furby Boom zainstalujemy na urządzeniach z Androidem i iOS. Pobierzemy ją zatem ze sklepu Google Play i App Store. Musimy pamiętać, że aplikacja nie zadziała na urządzeniu, które nie ma głośnika (np. Samsung Galaxy Tab3 Lite) albo działa na starszej wersji oprogramowania.

Na początku musimy zeskanować naszego Furby'ego (na ekranie pojawi się model, który posiadamy). Kolejny krok to nadanie zabawce imienia. Jest ono dwusylabowe, każdy człon wybieramy oddzielnie. Możemy to robić do skutku, dopóki imię nie będzie nam się podobało (będzie miało fajne znaczenie). Jeśli mamy kilka zabawek, każda z nich może mieć swój profil w aplikacji.

Aplikacja Furby Boom umożliwia wiele interakcji z naszą zabawką, m.in. kąpanie, sadzanie na toalecie, karmienie. Możemy także zbierać jajka, a następnie wykluwać z nich Furblingi. Aby było to możliwe, nasz Furby musi mieć odpowiedni poziom. Z Furblingiem możemy przeżywać różne przygody w dostępnych miastach. Co możemy robić? Grać w minigry (Furball, Zabawa w chowanego, Śpiewanie, urządzać mieszkanie naszego stworka, myć go i karmić. Ważne jest, aby zbierać pieniądze - niektóre opcje są odblokowane od razu, za inne musimy zapłacić. Jeśli nie chcemy wchodzić w interakcje z Furbym, którego posiadamy, możemy spędzić dużo czasu na zaprzyjaźnianie się z wirtualnym Furblingiem.

Nasz "realny" Furby, po zeskanowaniu w aplikacji, będzie wydawał z siebie różne dźwięki, będzie się poruszał. Będzie także wysyłał różne komunikaty, np. że jest głodny albo potrzebuje kąpieli. Da nam także znać, jeśli woda pod prysznicem będzie zbyt ciepła.

Jak zeskanować Furby Boom?

Najlepiej ułożyć sprzęt, na którym mamy zainstalowaną aplikację (telefon, tablet) i Furby'ego na płaskiej powierzchni, np. na stole, w odległości nie większej niż 10 cm. Sprzęt musi był ułożony głośnikiem w kierunku zabawki - w tym pomoże nam sama aplikacja, która wymusza ułożenie sprzętu do góry nogami, tak, aby głośnik był na górze.

Gry Furby Boom

Na stronie producenta znajdziemy gry online, w które możemy zagrać. Są to: Tańczący Furby oraz Furby w labiryncie.

Furby czy Furby Boom

Cóż, wersja z 1998 roku na pewno różni się od tej obecnej. Pierwsze, co rzuca się w oczy to wygląd. Nowy Furby nie ma pluszowych uszu i łapek, a jego "twarz" jest większa. Interaktywne oczy wyrażają o wiele więcej, niż te, które miał dawny Furby. Nie tylko wygląd się zmienił. Furby Boom potrafi o wiele więcej, niż jego poprzednik.

Możliwości Furby'ego zmieniają się z każdą kolejną generacją. Również model z 2012 roku różni się od Furby'ego Boom. Czym? Na stronie producenta wymieniono następujące różnice:

 • Zabawka pamięta swoje imię, a także imiona innych Furbych (poznanych przez nią)
 • Furby Boom ma nowe osobowości
 • To znacznie bogatsza zawartość
 • Nowe wyraziste projekty
 • Nowe doznania w aplikacji

Furby Boom opinie

Z perspektywy dziecka? Jest to zabawka, z którą można zrobić wiele, fajnie jest ją karmić i tulić. Szybko się jednak nudzi - młodsze dzieci nie mają cierpliwości do nauki Furby'ego, zabawa z nim ogranicza się do podstawowych rzeczy. Zdecydowanie nie jest to zabawka dla najmłodszych, sugerowany wiek to 6+, ale - moim zdaniem - potencjał Furby'ego wykorzystają starsze, może nawet już nastoletnie, dzieci.

Młodsi nie tylko nie docenią wszystkich możliwości Furby'ego, mogą go szybko popsuć. Uszy są niezwykle delikatne, łatwo je uszkodzić. Również karmienie zabawki może być niebezpieczne: gdy Furby jest głodny, w jego pyszczku może pojawić się także "normalne" jedzenie. Całe szczęście w wielu miastach znajdziemy także "furbisiowych lekarzy", którzy "wyleczą" naszego Furby'ego. Oczywiście dostępna jest także naprawa gwarancyjna, ale ona nie obejmuje np. nakarmienia Furby'ego pomidorem.

Z perspektywy rodzica? Furby to droga zabawka, fajna, ale trzeba do niej dorosnąć. Sześciolatek szybko rzuci ją w kąt. Jeśli chcemy, aby dziecko naprawdę się nią bawiło, poczekajmy z jej zakupem. Niektórzy boją się, że Furby jest głośny - owszem, gdy jest aktywny nie sposób go nie usłyszeć, jednak odstawiony i nie zaczepiany (zazwyczaj) śpi i milczy.

Furby jest ciekawą zabawką, jednak trzeba być cierpliwym, aby w pełni wykorzystać jego możliwości.

W pisaniu pomogły mi materiały dostępne na stronie firmy Hasbro.

Obejrzyj wideo:

Klej, którym możesz przystroić niemowlę. 'Nigdy nie jest za wcześnie na dziewczęcość'

To także może cię zainteresować:

"Kupmy dziecku coś mądrego!" To wcale nie musi być książka! Przegląd mądrych rzeczy dla dzieci

W ciąży, z siusiakiem, zróżnicowane rasowo - najlepsze lalki, inne niż Barbie

Dzieci testują: klocki Plus-Plus